1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yezidi kampına gıda yardımı
Yezidi kampına gıda yardımı

Yezidi kampına gıda yardımı

Almanya Emmerieh Ezidi Evi, Diyarbakır'daki Yezidi kampına 6 ton kuru gıda yardımında bulundu.

A+A-
Almanya Emmerieh Ezidi Evi adına Yezidi kamplarını ziyaret eden heyet, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerin ortaklaşa yürüttüğü Kobani ve Şengal'e yardım kampanyası kapsamında Diyarbakır'daki Yezidi kampına 6 ton kuru gıda yardımında bulundu.
 
Heyet adını konuşan Emmerieh Ezidi Evi Başkanı Adil Demiray, dernek yönetimi olarak yaşanan insanlık trajedisinden sonra göç etmek zorunda kalan Yezidiler'le sürekli dayanışma içinde olduklarını söyledi.
 
Demiray, 3 Ağustosta yaşanan göçün ardından Yezidiler'in sıkıntı ve ihtiyaçlarını gidermek amacıyla bölgeye sürekli heyetler gönderdiklerini, Yezidilerin bölgede bulundukları tüm kampları ziyaret ettiklerini, kamplarda bulunan yezidilerin ihtiyaçlarını imkanları dahilinde karşılamaya çalıştıklarını belirtti.
 
Demiray, şöyle konuştu:
 
"Bismil'de battaniye ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Bu tespit sonucunda 140 battaniyeyi kamp yetkililerine teslim ettik. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin kurduğu ve en büyük yezidi kampının eksiğinin kuru gıda olduğunu tespit ettik. Bu doğrultuda aldığımız 6 ton kuru gıdayı Sümerpark'ta bulunan Rojava ve Şengal deposuna teslim ettik."

HABERE YORUM KAT