1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yetiştirme yurdundan Avrupa şampiyonasına
Yetiştirme yurdundan Avrupa şampiyonasına

Yetiştirme yurdundan Avrupa şampiyonasına

Diyarbakırlı Mukadder Batır, yetiştirme yurdunda tanıştığı kick boksta başarı sağlayarak, İspanya'da yapılacak olan Avrupa şampiyonasında Türkiye'yi temsil etme hakkı kazandı.

A+A-

Diyarbakır Kız Yetiştirme Yurdu'nda öğrenmeye başladığı kick boksta başarılı olan 20 yaşındaki Batır, Türkiye'yi Kick Boks Büyükler Avrupa Şampiyonası'nda temsil edecek.

Diyarbakır 1968 Spor Kulübü sporcusu Batır, 18-26 Ekim'de İspanya'da düzenlenecek Avrupa şampiyonasına gideceğini ve burada başarılı olmak için ter dökeceğini belirtti.

Şampiyona için hazırlıklarını sürdürdüğünü anlatan Batır, İspanya'da şampiyonluk beklediğini söyledi.

Yetiştirme yurdunda büyüdüğünü ifade eden Batır, şöyle konuştu:

"Yetiştirme yurdundaydım. Öğretmenimden kick boks öğrendim. 1 yılda Türkiye şampiyonu oldum. Ondan sonra milli takım kampına gittim. Milli sporcu oldum. Her şeyden önce yapabileceğime beni inandırdı. 3 Türkiye şampiyonluğum ve bir de Türkiye üçüncülüğüm var. Yetiştirme yurdundan buralara kadar gelmek, benim için büyük bir şereftir. Oradaki arkadaşlarıma da örnek olmak istiyorum. İsteyip de yapılmayacak hiçbir şey yok. Yetiştirme yurdundan buralara gelmek benim için büyük bir mutluluktur."

- "Batır'dan başarı bekliyoruz"

Mili takım antrenörü Ufuk Ertaş da Diyarbakır'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri sırasında yeteneğini fark ettiği Batır'ı kick boksa yönlendirdiğini anlattı.

Batır'ın yetiştirme yurdunda kaldığını öğrendiğinde, yurt yöneticileriyle görüşme yaptığını belirten Ertaş, şunları söyledi:

"Mukadder'i kick boksa yönlendirdik. İyi bir başarı sergiledi. Geçen yıl dünya şampiyonasına gitti. Bu yıl İspanya ve Slovenya'da yapılacak olan Avrupa Büyükler Kick Boks Şampiyonası'na gitmeye hak kazandı. Kendisinden Avrupa şampiyonasında başarı bekliyoruz. Günde çift idman yapıyoruz. Sabahları koşu idmanları var. Akşamları da 4 kişiyle birlikte onu özel çalıştırıyoruz."

Diyarbakır 1968 Spor Kulüp Başkanı Bedirhan Akyol ise Mukadder'e kulüp olarak ellerinden gelen her türlü desteği sunduklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT