1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yetimlere kıyafet yardımı yapıldı
Yetimlere kıyafet yardımı yapıldı

Yetimlere kıyafet yardımı yapıldı

Yardımeli Derneği, yetimlere ve annelerine kıyafet yardımı yaptı. Dernek, bu faaliyeti ile 140 aileyi ve 650 yetimi sevindirdi.

A+A-

Yardımeli Genel Başkanı Dr. Sadık Danışman, "Amacımız yetimlerin yüzünü güldürmek, bayrama huzurlu ve mutlu bir şekilde girmelerini mümkün kılmak. Muhtaçlara yardım yapan bir dernek olduğumuz için nerede ihtiyaç hasıl olsa biz de orada oluyoruz." dedi.

Yetimleri Giydirme Projesi ile Türkiye'nin dört bir yanına yardım gönderdiklerini aktaran Sadık Danışman, şunları kaydetti:

"Projeyi Mardin'de, Hakkari'de, Diyarbakır'da, Şırnak'ta ayrı ayrı illerimizde yürütülmekte, bağışçılarımızın ve hayırseverlerin yaptığı bağışlarla binlerce yetimimizin yüzünü güldürmekteyiz. Biz, inşaallah her bayramda bu projemizi devam ettireceğiz. Bu projemiz Türkiye'nin yanı sıra Somali'de, Sudan'da, Filistin'de, Gazze'de, Moritanya'da ve daha pek çok ülkede yürütülmektedir. Bayrama bir hafta kala yetim çocuklarımız giydirilmekte ve yüzleri güldürülmektedir. Allah, tüm bağışçılarımızdan ve hayırseverlerimizden razı olsun."

Kıyafet yardımından yararlanan aileler de "Yardımeli'nden ve bu hayra vesile olan herkesten Allah razı olsun. Yardımeli Derneği tarafından yapılan bu yardımlarla bizim çocuklarımızın yüzü gülüyor, Allah da hayırseverlerin dünyada ve ahirette yüzünü güldürsün, sizlere çok teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT