1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yeter ki sahaya çıkalım
Yeter ki sahaya çıkalım

Yeter ki sahaya çıkalım

Uçak parası bulamayan Diyarbakırspor,1400 kilometrelik Kocaeli mesafesini karayolu ile kat etmeye karar verdi.

A+A-

'Takım küme düşse de biz sezon sonuna kadar maç oynamak istiyoruz' diyen futbolcular para olmadığı için sadece 1 gece otelde kalabilecek.

3 BİN KM. GİDİP GELECEKLER

Kamuoyu ve taraftarın 'bu kadar rezaleti yaşamaktansa ligden çekilin' ısrarına rağmen amatöre düşmesi kesinleşen Diyarbakırspor'da sezonu tamamlamakta kararlı olan futbolcular 1400 kilometre olan ve gidiş gelişle beraber yaklaşık 3000 bin kilometre eden,yine gidiş gelişlerle birlikte 40 saati bulan Kocaeli deplasmanına otobüsle gidiyor. 'Takım kümeye düşse de maç oynamak istiyoruz' diyen futbolcular bu uğurda her türlü çileyi kabullenmiş durumda.İş adamı Aziz Özkılıç'ın verdiği 5 bin TL ile ulaşım giderlerini karşılayacak olan futbolcular para yetmediği için otelde sadece 1 gece kalabilecek.

MAHKEME KAPANMA DAVASI AÇABİLİR

Geçen hafta çoğunluk aranmaksızın yapılan ve divan heyeti oluşturulamadığı için gerçekleşmeyen genel kurulun ardından Kayyum Nurettin Uğur, 4 aydır yürüttüğü görevini Diyarbakır 1. Sulh Hukuk Mahkemesi'ne iade etmişti. Bu aşamadan sonra 1.Sulh Hukuk Mahkemesi hakiminin Diyarbakır valiliğinden görüş aldıktan sonra kulübün feshi için dava açacağı belirtiliyor.

Öte yandan her yönden sahipsiz olan Diyarbakırspor'a TFF'den de darbe gelmeye devam ediyor. PFDK,ÇorumBelediyespor maçında özel güvenlik olmamasından dolayı 2 bin TL ceza verdi. Gümüşhane maçında kırmızı kart gören Serdar'a ise 2 maç ceza kesildi.

HABERE YORUM KAT