1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yeşilay cemiyeti Diyarbakır şubesi kuruldu
Yeşilay cemiyeti Diyarbakır şubesi kuruldu

Yeşilay cemiyeti Diyarbakır şubesi kuruldu

Türkiye sigara, alkol, uyuşturucu kullanım ve ahlaki yozlaşmaya karşı faaliyetler gerçekleştiren Yeşilay Cemiyeti'nin Diyarbakır Şubesi resmen kuruldu.

A+A-

Cemiyetin Diyarbakır Şubesi Başkanı Ahmet Ay, Şube Sekreteri Ömer Evsen ve Mali İşler Sekreteri Hacı Cebe oldu.

Yeşilay Cemiyeti madde kullanımını önleme amacıyla Türkiye'nin bir çok yerinde şubeleri ve temsilcilikleriyle faaliyetlerini yürütüyor. Bu çerçevede Diyarbakır'da da yürütülen çalışmalar neticesinde şube kuruluşu onaylanarak Türkiye Yeşilay Cemiyeti Diyarbakır Şubesi resmen kuruldu.

Şube Başkanı Ay, başta madde kullanımı olmak üzere şehirdeki ahlaki yozlaşmayla mücadele noktasında üstün gayretler sarf edeceklerini söyledi. Elele daha iyi bir gelecek inşa etme çağrısında bulunan Ay, "Yıllardır başka isimlerle anılmaya çalışılan şehrimizin hak ettiği yere getirilmesi noktasında her katkıyı değerli bulduğumuzu beyan ediyoruz. Ayrıca, yaklaşık 1 yıldır Yeşilay il Temsilciliği görevini yürütmekte olan Yasin Yıldız'a da yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Kendilerinin bir nefer edasıyla Yeşilay hizmetlerinde bundan böylede her zaman yanımızda olacağından şüphemiz olmadığını belirtmek isteriz." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT