1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yeşil – Kırmızılı formalar şaşırttı
Yeşil – Kırmızılı formalar şaşırttı

Yeşil – Kırmızılı formalar şaşırttı

Cumartesi günü saat 16.00'da Seyrantepe Sentetik sahada oynanan Yeni Diyarbakırspor U – 19 ile Diyarbakırspor 1968 U-19 maçında her iki takımında formasının Yeşil – Kırmızılı olması maçın ilk yarısında şaşırttı.

A+A-
Orta hakem Mehmet Yağmur idaresinde, kurallara aykırı olmasına rağmen, her iki takımında formasının Yeşil – Kırmızı renklerden olması ve biribirine çok benzemesi dikkatleri çekti.
 
Futbolcuların saha içerisinde yarım devre boyunca yanlış pas vermelerine neden oldu bir çok kez. İsminin açıklanmasını istemeyen bir futbol adamı yaptığı açıklamada, “ Seyrantepe U – 19 maçı oynanacaktı. Her iki takımında renkleri bilindiği gibi Yeşil – Kırmızı idi. Edindiğimiz bilgiye göre maç başlamaadn önce hakem Mehmet Yağmur bu formaların aynı olmasına karşı çıkmışsada. Bu benzeyen renkler ve formalarla maçın ilk yarısını hatır için oynatmış.
 
Tabiî ki bir sürü yanlışlıklar olmuş maçta. Maçın ikinci yarısında ise Yeni Diyarbakırspor U – 19 takımı beyaz forma giyince maç kurallara uygun oynanmaya başlamış. Aslında kurallara göre maçın başında maçı yönetecek hakem bu formalarla maç yönetmeyeceğini beyan etmeliydi “ şeklinde konuştu.
 
 
Diyarinsesi.org/ Mustafa Göker

HABERE YORUM KAT