1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yeşil Kırmızı - Şarkın Yıldızı Hayal oldu
Yeşil Kırmızı - Şarkın Yıldızı Hayal oldu

Yeşil Kırmızı - Şarkın Yıldızı Hayal oldu

Diyarbakır kentini proffesyonel liglerde temsil eden Diyarbakırspor ve Büyükşehir Belediyespor'dan biri şampiyonluğa, diğeri ise liglere veda etmeye hazırlanıyor.

A+A-

1968 yılında kurulan Güneydoğu'nun en köklü,  rekolarla süslü dünya rekorları kırarak süper lige ilk çıkan kulüp olan Diyarbakırspor yok olmaya doğru yol aldı. 3 yılda üst üste küme düşerek bir anda kendini süper ligden 3. ligde bulan Yeşil-Kırmızılı ekip, artık adım adım amatöre doğru gidiyor.

YEŞİL-KIRMIZI-ŞARKIN YILDIZI HAYAL OLDU

Ligin bitmesine 13 hafta kala ligde 6 puanla en yakın rakibinden 12 puan geride kalan Diyarbakırspor'un umudu artık bir başka bahara kaldı.  Diyarbakırlı zenginlerin, kentin en büyük mülki amiri ve sorumlusu İl Valisi, Belediye Başkanlarının da artık el atmadığı kulüp kaderi ile baş başa kaldı. Bir zamanların "Yeşil-Kırmızı - Şarkın Yıldızı" artık bir hayal oldu. Türkiye'de 3 büyüklerin ardından en çok taraftara sahip olan, özellikle Kürt kökenli vatandaşların bir zamanlar efsane takımı şimdilerde yok olmayla karşı karşıya.

BÜYÜKŞEHİR KOPTU TUTANA AŞK OLSUN

Öte yandan, Diyarbakır'ı liglerde temsil eden bir başka ekip olan Büyükşehir Belediyespor ise Diyarbakırspor'un tam aksine bir başarı göstererek ligi toz duman edercesine ligde 53 puanla 1.Grubu kasıp kavurdu. Şampiyonluğunu daha liglerin bitmesine çok uzun haftalar kalmasıan rağmen tüm ototritelerin tek aday larak gösterdikleri Büyükşehir en yakın rakibine 15 puan fark atmış durumda.

Öyle görünüyorki önümüzdeki yıl proffesyonel Liglerde 2 Milyonluk kentin sadece tek takımı olacak. Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'u çok mütevazi bütçe ile bu başarıyı yakalamalarından dolayı kutlamak gerekiyor.

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT