1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yerel seçime doğru
Yerel seçime doğru

Yerel seçime doğru

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinden bağımsız meclis üyesi adayı olan Yılmaz Acu, seçilmesi durumunda 500 öğrenciye burs vereceğini söyledi.

A+A-

Seçim çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Yenişehir Belediyesi bağımsız meclis üyesi adayı Derman baba lakaplı Yılmaz Acu, siyasetçilerin yukarıdan gelen taleplerle değil, kendi istekleriyle çalışmaları gerektiğini söyledi.

Diyarbakır'da bugüne kadar 11 iş yeri açtığını ve hepsini yoksula, yardıma muhtaçlara yaptığı yardımlardan dolayı kapatmak zorunda kaldığını anlatan Acu, “Hastaya, yoksula, mağdura yardım etmek için belki yüzlerce kez Ankara ve Istanbul'a gidip geldim, onlara refakat ettim. Allah rızası için bunları yaptım. Bölgede görevli vali, emniyet müdürü, bakanlar, kolordu komutanları ve siyasi partilerin desteğiyle bugüne kadar on binlerce hastaya sahip çıktık” dedi.

“500 ÖĞRENCİYE BURS YARDIMI YAPACAĞIM”

Acu, meclise seçildiği takdirde ise ahlaki olmayan bütün işlerin karşısında olacağını, halkın taleplerini gündeme getireceğini belirterek 500 öğrenciye burs yardımı ve 500 aileye de yardım edeceğini söyledi. Yenişehir ilçesinden bağımsız meclis üyesi olduğunu hatırlatan Acu, “Oy kullanacak vatandaşlar tek bağımsız aday olduğum için ismimi listenin en sonunda göreceklerdir ve bana oy vereceklerine inanıyorum” diye konuştu.

(SI-AKK-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT