1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yerel Medya Çalıştayı düzenlenecek
Yerel Medya Çalıştayı düzenlenecek

Yerel Medya Çalıştayı düzenlenecek

Dicle Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde, 31 Mart 2016 tarihinde “Yerel Medya; Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu bir çalıştay düzenlenecek,.

A+A-

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Dicle Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sabri Eyiğün, çalıştayın yerel medyanın yerinde incelenmesi, teknik olarak bilgi verilmesi, yerel medyada görev yapan basın mensuplarının yaşamış oldukları sorunların dile getirilmesi ve bu konuda farklı çözüm önerileri geliştirilerek, bu sorunların ortadan kaldırılmasına katkı sunabilmek amacıyla yapıldığını söyledi. Eyigün şöyle dedi:

“Çalıştayın farklı üniversitelerden konuyla ilgili çok değerli çalışmaları olan öğretim üyeleri ve ilimizde görev yapan siz basın mensuplarının katılımı ile yapılması planlanmaktadır. Bu bağlamda bünyenizde görev yapan basın mensuplarından çalıştaya katılmayı düşünen isimlerin, (Yönetici, kameraman, Muhabir, Köşe Yazarı vb) en geç 25 Mart 2016 Cuma günü mesai bitimine kadar İletişim Fakültesine bildirilmesi çalıştay katılımcılarının belirlenmesi açısından önemlidir. Çalışataya katılımınız, bölgemizde var olan yerel ve ulusal medyayı daha güçlü kılacaktır”

 

(Mahmut Oral)

HABERE YORUM KAT