1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yenişehir'li kadınlar iftar sofrasında buluştu
Yenişehir'li kadınlar iftar sofrasında buluştu

Yenişehir'li kadınlar iftar sofrasında buluştu

Yenişehir Belediyesinde kadınlar , Ramazan ayı programları kapsamında ilçenin Toplu Konut, Sanayi ,Şılbê ve Seyrantepe mahallelerinde yaşayan kadınları İplik Mahalle Evi'nde iftar sofrasında buluşturdu.

A+A-

Yenişehir Belediyesinde kadınlar tarafından Ramazan ayı vesilesiyle organize edilen ve aynı zamanda dayanışma ve paylaşma kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla ilçenin Toplu Konut,Sanayi, Şılbê ve Seyrantepe mahallelerinde yaşayan kadınlar, İplik Mahalle Evi'nde iftar sofrasında bir araya geldiler.İftar sofrasında Yenişehir Belediyesi Eş Başkanı Ülkü Baytaş, Belediye Eş Başkan Yardımcısı Gülistan Nazlıer, belediye meclis üyeleri,  HDP ve DBP Yenişehir kadın çalışanları, kadın ve çocuklar buluştu. İftar saati öncesinde kadınlarla bir araya gelen Eş başkan Ülkü Baytaş ,onlarla sohbet ederek bu tür sofraların kaynaşmayı beraberinde getirdiğini söyledi.

Okunan ezanın ardından iftarlarını açan kadınlar da,Ramazan ayının paylaşmayı ve dayanışmayı artırdığını ve bu tür buluşma etkinliklerinin devam etmesini istedi.  

İftarların açılmasıyla program son buldu. 
 
 

HABERE YORUM KAT