1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yenişehir'li çocuklar kampın yolunu tuttu
Yenişehir'li çocuklar kampın yolunu tuttu

Yenişehir'li çocuklar kampın yolunu tuttu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Çocuk Yaz Kampı’na Yenişehir Belediyesi de Şehitlik Mahallesi'nden tatil yapma imkanı olmayan yaklaşık 100 çocukla kampa dahil oldu.

A+A-

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün tatil yapma imkanı olmayan ve zorunlu göç mağduru veya dezavantajlı  9-14 yaş grubundaki çocuklara yönelik 14 Haziran’da başlattığı 11. Çocuk Yaz Kampı başladı. Her hafta bir grubun katıldığı kampın bu haftaki konukları ise Yenişehir Belediyesi'nin çalışmaları sonucu Şehitlik Mahallesi'nde tespit ettiği ve tatil yapma imkanı olmayan, yaklaşık 100 çocuk katıldı. 

Kampa katılacak çocuklar sabah saatlerinde aileleriyle birlikte Sümer Park Ortak Yaşam Alanı’nda bir araya geldiler. Burada çocuklara eşlik eden Yenişehir Belediyesi Eş başkan Yardımcısı Gülistan Nazlıer" Bizler Yenişehir  Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana eşitlikçi şeffaf, katılımcı belediyecilik anlayışımızı yaşamın her alanına yansıtmayı ilke edindik" dedi. 

Her yıl Büyükşehir Belediyemiz'in hazırlamış olduğu yaz kampı programına düzenli olarak tatil yapma imkanı bulamayan çocukları tespit edip hazırlanan programa dahil etmeye çalıştıklarını belirten Nazlıer, şöyle devam etti: "Bu yıl Şehitlik Mahallemizden yaklaşık 100 çocuğu Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl organize edilen Yaz Kampına gönderiyoruz. Çeşitli etkinliklerle hazırlanan programda çocukların her anını dolu dolu geçireceği  programı takiben gelen yoğun talep üzerine  İplik Mahallemizde ki çocuklar da tatil yapma ve streslerini atma imkanı bulacaklardır" dedi. 

Aileler ise bu tür sosyal aktivitelerin çocukların gelişiminde büyük bir rol oynadığını dile getirerek memnuniyetlerini ilettiler. 

Kampa katılacak çocukların isimlerinin okunmasından sonra, çocuklar, büyük bir heyecanla eğitmenleri eşliğinde kampın yolunu tuttu. 

Kampta bir hafta boyunca kalacak olan çocuklar, satranç, akıl oyunları, resim, akran eğitimi, el becerileri, müzik ve halk oyunları atölyelerinden faydalanacak. Ayrıca çocuklar sportif faaliyetler kapsamında spor turnuvaları (basketbol, voleybol ve futbol), langırt, bisiklet, masa tenisi ve masa hokeyi gibi etkinliklerden de yararlanacak. 

HABERE YORUM KAT