1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yenişehir'in gençleri şampiyon
Yenişehir'in gençleri şampiyon

Yenişehir'in gençleri şampiyon

Yenişehir Belediyespor , U -19 Futbol takımı Diyarbakır Şampiyonu olmayı başararak, bölgeler arası yapılacak müsabakalara katılmaya hak kazandı.

A+A-

Bölgeler arası yapılacak müsabakalarda Diyarbakır'ı temsil edecek olan takımın futbolcularını ve kulüp yöneticilerini kabul eden Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, yaptığı değerlendirmede şampiyonluklara alıştıklarını belirterek, bölgeler arası yapılacak müsabakalar içinde futbolculara moral verdi.

'AMATÖR RUHLA YAKLAŞIYORUZ'

Kurbanoğlu, asıl amaçlarının gençleri spora katmak olduğunu söyleyerek, amatör bir ruhla spora yaklaştıklarını vurguladı.

Kurbanoğlu, “Yenişehir Belediyesi olarak gençleri spora teşvik etmeye çalışıyoruz. Amacımız gençleri sporla buluşturmak. Sporun barışçıl ruhunu egemen kılmaktır.  Evrensel standartlarda barış içerisinde, sporun ruhuna uygun karşılaşmaların olmasını temenni ediyorum. Sporcularımız amatör ruhla sezon boyunca önemli karşılaşmaları kazanmasını bildi. U19 futbol takımımızın başarılarında emeği geçen yönetici ve sporcuları en içten dileklerimle kutluyorum" dedi.

'YENİ SPOR ALANLARI OLUŞTURULACAĞIZ'

Kurbanoğlu, spor tesislerinin artırılmasını dönük bir takım çalışmalar içerisine girdiklerini söyleyerek, Yenişehir Belediyesi'nin fidanlık ve spor tesislerinde yeni sahalar yapacaklarını aktardı. Kurbanoğlu,” Bizler sporun alt yapısına dönük yeni çalışmalar başlattık. Önümüzdeki yıl itibariyle fidanlık alanımızda yeni tesisler kuracağız” dedi.

Kulüp yöneticilerinden Samet Karakaş da Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu'nun  spora verdiği desteği önemsediklerini kaydederek, alt yapı konusunda eksikliklerin giderileceğini söyledi.

ŞAMPİYON TAKIMA PARA ÖDÜLÜ

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Kurbanoğlu futbolculara 3 bin liralık şampiyonluk priminin çekini takım kaptanı Mürsel Cengiz'e verdi.

Teknik Sorumlu Süleyman Şenci ise gençlerde yıllardır başarılara imza attıklarına dikkat çekerek,”Geöen yıllarda da bu şampiyonlukları kazandık. Çocukların emeği ve mücadelesi var. Belediye başkanımız ve belediye yöneticilerimiz gereken desteği veriyor. Bu şampiyonluğu onlara armağan ediyoruz. İşimiz bitmedi. Hedefimiz Türkiye Şampiyonası'nda başarılı olmaktır.” dedi.