1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yenişehir'den 'Kobané' teşekkürü
Yenişehir'den 'Kobané' teşekkürü

Yenişehir'den 'Kobané' teşekkürü

Yenişehir Belediyesi Eş başkanları Selim Kurbanoğlu ve Ülkü Baytaş ve belediye meclis üyeleriyle birlikte Diyarbakır'da bulunan STK'lara, esnaflara ve Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinde eğitim gören öğrenci temsilcilerine, Kobané için yapılan yardım ka

A+A-
Şu ana kadar Kobané'ye yapılan yardım kampanyaları çerçevesinde temel gıda ihtiyaçları Kobané'ye gönderilmek üzere toplanmış olup ve bu yardımlar heyetler öncülüğünde Kobané'ye ulaştırılmıştı.
 
Dün ise Eş Başkanlar, Yenişehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen, yardım kampanyası çağrılarına destek veren sivil toplum kuruluşlarına ve ilçede bulunan esnaflara teşekkürlerini ilettiler.
 
'Kürtler kendi topraklarında özgür'
 
Eş başkanların makam odasında gerçekleşen teşekkür töreninde konuşan Eş başkan Selim Kurbanoğlu, “Tarihin derinliklerinden beri Kürtler ciddi savaş ve soykırımlarla uluslar arası güçler tarafından kırıma uğranmıştır. Özellikle bu son süreçte Kürtlerin ana toprağı saydığımız Rojava bölgesinde yine bu yönlü çete saldırıları gerçekleşti. Ama Kürtler öz savunma güçleriyle bu saldırıların üstesinden gelmeyi başardılar.
 
Özellikle Türkiye'de bulunan Kürtlerin yardımlar konusunda çok büyük sahiplenmesi ve katkısı oldu. Ne mutlu bizlere ki Kürtler kendi topraklarında özgür bir şekilde yaşayabiliyor. Bu başarı tek başına Kürtlerin değil, tüm ezilen mazlum halkların başarısı olarak değerlendiriyoruz. Kürtlerin bu birlik ve beraberliği olduğu sürece zafer ve özgürlük Kürtlerin payı olacaktır” dedi.
 
'Her yardım çalışmasına destek vereceğiz'
 
Eş başkan Selim Kurbanoğlu'nun ardından konuşan Ülkü Baytaş ise, “Rojava'da yaşanan süreç tüm dünyanın karşı koymak istediği vahşete dur demenin onurunun yanı sıra insanlık ve hakların onurudur. Bu onurlu katkılarınıza bizleri ortak ettiğinizden dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu.  
 
Eş başkanlar ve meclis üyeleri  katkılarından dolayı sivil toplum kuruluşlarına ve esnaflara tüm yerel yönetimler ve Yenişehir Belediyesi adına teşekkürlerini ileterek yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür belgesi takdim ettiler. Eş Başkanlar ve beraberindeki heyete, yapılan yardım çalışmalarından dolayı teşekkür eden esnaf ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, bundan sonra da yapılacak olan her türlü yardım çalışmasına destek olacaklarını belirttiler.

HABERE YORUM KAT