1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yenişehir’den çalışanlarına madde bağımlılığı eğitimi
Yenişehir’den çalışanlarına madde bağımlılığı eğitimi

Yenişehir’den çalışanlarına madde bağımlılığı eğitimi

Madde Bağımlılığı ile Mücadele haftası nedeniyle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Hevra Destek Merkezi çalışanları, Yenişehir Belediyesi Zabıta çalışanlarına yönelik, ‘Madde bağımlılığı, madde ve etkileri, Bağımlı bireye yaklaşım’ konulu eğitim verildi.

A+A-

Yenişehir belediyesinde yapılan eğitim programına Yenişehir Belediye eşbaşkan yardımcısı Gülistan Nazlıer, Hevra Destek Merkezi Psikologu Serap Çapraz, Rehber psikolojik danışmanı Muhsin söyler ve Yenişehir Belediyesi Zabıta çalışanları katıldı.


Seminer öncesi konuşan eşbaşkan yardımcısı Gülistan Nazlıer, “Sizlerinde bildiği gibi Kürdistan'da madde kullanımı had safhadadır. Yapılan son anketlerde Yenişehir ilçemizde % 2. 2 oranında madde kullanımı mevcuttur. Bu çok ciddi bir rakamdır. Hevra Destek Merkeziyle birlikte periyodik olarak bir çalışma başlattık. 2 gün önce Madde bağımlılığı ile ilgili farkındalık yaratmak için ofis bölgemizde bir stant açarak broşürler dağıttık.

Bugünde psikolog arkadaşlarımızla, zabıta müdürlüğümüzde görev yapan çalışma arkadaşlarımıza yönelik bir eğitim programını başlatıyoruz. Bu programımızın amacı madde bağımlılığına karşı koruyucu ve önleyici tedbirler almak amacıyla bu eğitimi başlattık. Zabıta arkadaşlarımız devamlı çalışma alanlarında olduklarından bu tür toplumsal vakalarla birebir diyalog içerisindedirler. Eğitimimizin amacı bu tür kişilerle karşılaştıklarında nereye yönlendirecekleri ve ne tür tedbirler alacakları konusunda bilinçlendirmektir” dedi.


Bu tür eğitimleri genelde belediye Zabıta çalışanlarına yönelik verdiklerini belirten Psikolog Serap Çapraz ise “Zabıta personelinin çalışma alanları genelde dışarı da olduğundan dolayı duyarlılığı daha fazla arttırabileceğini düşünüyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler