1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yenişehir'de Binalar Renkleniyor
Yenişehir'de Binalar Renkleniyor

Yenişehir'de Binalar Renkleniyor

“Hoşgörünün Rengi Binalara Yansıyacak” adlı proje Belediye Başkanı Fırat Anlı ile Gülen Boya Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis ilk fırçayı sürmesi start aldı.

A+A-

Yenişehir’deki eskiyen ve görüntü kirliliği yaratan binaların yeniden boyanması amacıyla Diyarbakır Yenişehir Belediyesi tarafından hazırlanan “Hoşgörünün Rengi Binalara Yansıyacak” adlı proje Belediye Başkanı Fırat Anlı ile Gülen Boya Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis ilk fırçayı sürmesi start aldı.

 

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi tarafından bir süredir uygulanan binaların dış cephelerinin boyanması çalışması, “Hoşgörünün Rengi Binalara Yansıyacak” adlı projeye dönüştürüldü. Yenişehir İlçesi’nde görüntü kirliliği yaratan binaların yeniden boyanarak çevre ile uyumlu bir görüntünün ortaya çıkarılması amacıyla Gülen Boya (Polisan) ile birlikte yürütülecek projenin startı için Sanat Sokağı’nda açılış töreni düzenlendi. Açılışa Yenişehir Belediye Başkanı Fırat Anlı, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İhsan Uğur, Bağlar Belediye Başkanı Yurdusev Özsökmenler, Kayapınar Belediye Başkanı Zülküf Karatekin, Sur Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Kaya, DTP Diyarbakır İl Başkanı Nejdet Atalay, Gülen Boya Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya katıldı.

 Active Image

İSKELE BELEDİYEDEN, BOYA GÜLEN BOYA’DAN

 

Belediyenin iskeleyi temin edeceği ve Gülen Boya’nın da fabrika çıkış maliyetine kredi kartına 8 taksitle boyayı apartman sakinlerine sunacağı projenin açılışında Yenişehir Belediyesi Halk Oyunları ekibi folklor gösterisi sundu. Belediye başkanları ile Gülen Boya Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis’inde halay çektiği etkinliğin ardından Yenişehir Belediyesi Başkanı Fırat Anlı açılış konuşması yaptı.

 

‘İNSANLAR HAYATA DAHA FARKLI RENKLERLE BAKACAK’Active Image

 

Bugünkü çalışmanın geçmişte yaptıkları çalışmaların devamı veya son aşaması niteliğinde olduğunu belirten Anlı, şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi yaklaşık 4 yıla yakın bir süredir Ofis bölgesinde kentsel yenileme projemizi yürütüyoruz. Bu çalışmamız da aynı projenin son aşamasıdır. Yol genişletme, kaldırım düzenlemesi, yolları kilitli parke taşı ile döşeme ve arka bahçe düzenlemesi ile yaşanılır bir kent hayalimizin önemli bir orada hayata geçtiğini görüyoruz. Son adım olarak da yıpranmış dış cephelerin yenilenmesi ve insanlarımızın yaşama daha farklı daha renkli bakabilmesi için bu çalışmayı başlatmış bulunuyoruz.” Anlı, bu projenin diğer belediyelerce de ortaklaştırılacağını düşündüklerini ifade ederek, hayırlı olması dileğinde bulundu.

 

İLK FIRÇA SÜRÜLDÜ

 

Anlı’nın ardından konuşan Gülen Boya Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis ise Gülen Boya olarak Yenişehir ve Diyarbakır için ellerinden geleni yapmak zorunda olduklarını belirterek, “Polisan her zaman böylesi sosyal faaliyetlerde halkımıza yardımcı olmaktadır. Eskiyen binaların yeniden boyanması tabi ki hepimize mutluluk verecektir” dedi. Konuşmaların ardından Anlı, Bitlis ve DTP Diyarbakır İl Başkanı Nejdet Atalay Sanat Sokağı’ndaki bir binaya ilk fırçayı sürerek projenin startını verdiler.