1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yenişehir'de Binalar boyanacak
Yenişehir'de Binalar boyanacak

Yenişehir'de Binalar boyanacak

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesindeki binalar, geliştirilen proje kapsamında boyanacak.

A+A-

Diyarbakır'ın Yenişehir İlçe Belediyesi tarafından hazırlanan "Hoşgörünün Rengi Binalara Yansıyacak" adlı proje çerçevesinde, Gülen Boya firması sponsorluğunda görüntü kirliliğine neden olan binaların dış cepheleri boyanacak.Diyarbakır'da bir süre önce uygulanan binaların dış cephelerinin boyanması çalışması, "Hoşgörünün Rengi Binalara Yansıyacak" adlı projeye dönüştürüldü. Yenişehir ilçesinde görüntü kirliliği oluşturan binaların yeniden boyanarak çevre ile uyumlu bir görüntünün ortaya çıkarılması amacıyla Gülen Boya (Polisan) ile birlikte yürütülecek projenin bilgilendirme toplantısı Yenişehir Belediyesi Kültür Evi'nde gerçekleştirildi. Toplantıya Yenişehir İlçe Belediyesi Başkanı Fırat Anlı, Gülen Boya Özel ProjelerYönetim Müdürü Yıldırım Özkan ile çok sayıda bina yöneticisi katıldı.

Toplantıda konuşan Yenişehir İlçe Belediyesi Başkanı Fırat Anlı, uzun bir süredir Diyarbakır'da özellikle Ofis bölgesinin yıpranmış kesimlerinde bir restorasyon çalışması yürüttüklerini belirterek, "Bu bölgede yol yapım çalışması ile çöplerin atıldığı bina arkalarının yeşillendirilmesi çalışmalarının büyük bölümünü tamamladık. Bu çalışmamızın son ayağı binaların dış cephelerinin yenilenmesi olacak. Bu çalışmayı hem teknik hem de maliyet açısından en uygun kılabilmek amacıyla çalışma yürüttük" dedi.

İSTANBUL, ISPARTA VE MARDİN'DEN SONRA DİYARBAKIRGülen Boya Özel Projeler Yönetim Müdürü Yıldırım Özkan ise, şehirde yıllardır boyanmayan binaların olduğunu dile getirerek, belediye ile işbirliği halinde bu çalışmayı yürüteceklerini ve boyayı vatandaşlara fabrika çıkış maliyeti ile kredi kartına 8 taksit ile sunacaklarını söyledi. Konuşmaların ardından Gülen Boya firmasının İstanbul, Isparta ve Mardin'de daha önce yürüttüğü çalışmaları gösteren slayt sunumu yapıldı. Toplantı apartman sakinlerinin proje ile ilgili sordukları sorulara verilen cevaplarınardından sona erdi.