1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yenişehir Ziraat Odası görev dağılımı toplantısı gerçekleşti
Yenişehir Ziraat Odası görev dağılımı toplantısı gerçekleşti

Yenişehir Ziraat Odası görev dağılımı toplantısı gerçekleşti

DİYARBAKIR- Diyarbakır Yenişehir Ziraat Odası ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

A+A-

Toplantıda meclis üyeleri görev dağılımları belirlenerek, daha önceden hazırlanan üye listesi üyeler tarafından imzalandı. Yönetim kurulu Başkanlığına Süleyman İskenderoğlu seçilerek, 7 yönetim kurulu asil üyesi ve 7 yedek üye olarak belirlendi. İskenderoğlu, 1563 resmi üyelerinin olduğunu ifade etti.

Yüzde 95’i sulu araziden oluşan Yenişehir tarım topraklarının, pamuk, mısır ve sulu buğday üretimi konusunda önemli bir konumda olduğunu anlatan İskenderoğlu, deve geçidi sulama barajının Yenişehir ilçe sınırlarında bulunduğunu vurguladı. İskenderoğlu, “Önemli pamuk alımı birliği olan Çukurova Pamuk Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ÇUKOBİRLİK) Yenişehir ilçe sınırlarımız içerisinde bulunan pamuk üreticilerinden alım yapmakta.

İlimiz ekonomisinde çiftçilik ön planda bulunmakta. Bir diğer önemli noktada Et ve Balık Kurumu da ilçe sınırlarımız da bulunmakta. Henüz yeni bir odayız ancak birlikte ve el birliği ile çalışarak önemli işler yapabileceğimize inanıyorum. Odamızın açılışında katkılarından ötürü Çınar Ziraat Odası Başkanı ve Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü Cevat Delil’e teşekkür ederim. Odamız İlçemize ve değerli üreticilerimize hayırlı olsun” dedi.

(ERC-MP-Y)

HABERE YORUM KAT