1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yenişehir zabıta ekipleri halk sağlığı için denetimde
Yenişehir zabıta ekipleri halk sağlığı için denetimde

Yenişehir zabıta ekipleri halk sağlığı için denetimde

Yenişehir Belediyesi Zabıta Ekipleri Nisan ayından bu yana yaptıkları denetimlerde Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte ilçe merkezinde hizmet veren fırın, gıda üretim ve unlu mamul imalathanelerine yönelik denetimlerini arttırdı.

A+A-

Başkan yardımcısı Gülistan Nazlier Koyuncu ve Zabıta Müdürü Mahsum Özaksay da denetimlerde hazır bulundular.


Yenişehir Belediyesi Zabıta Ekipleri Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla hafta sonu dinlemeden denetim çalışmalarına hız verdi.

 

Ekipler yaptıkları denetimlerde, halk sağlığı açısından büyük önem arz eden 779 işyerinin, genel temizlik, sağlık kurallarına uygunluk, üretim alanları kontrolü, personelin kişisel bakım ve iş elbiselerinin uygunluğunun yanı sıra  ayrıca gıdaların son kullanma tarihlerinin, bozuk olup olmadıklarını, saklama koşullarını kontrol ediyor.Yapılan denetimler sonucunda  779 işyerinden 3 işyerine cezai müeyyide uygulanarak ,1 işyeri ise fiziki ve hijyen koşullarının yetersizliği bakımından kapatıldı.


Gıda ürünleri imha edildi


Denetimler hakkında bilgi veren Koyuncu,1000 adet değişik gıda ürünleri,800 kg tarihi geçmiş ve ambalajı bozuk olan zeytin ve 150 litre zeytin yağına el konularak Büyükşehir Belediyesi çöp silosunda imha edildiğini belirterek, Ramazan Bayramı boyunca bu tür denetimlerin aralıksız olarak devam edeceğinin altını çizdi.


Koyuncu ayrıca, Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla beraber denetimlerini arttırdıklarını belirterek, halk sağlığını tehdit eden,tarihi geçmiş gıdaların fiziki koşulları iyi olmayan imalathanelere, hiçbir şekilde taviz verilmeyeceğini ve bunlar hakkında cezai işlemler yapılacağını vurguladı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler