1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yenişehir Belediyesi'nden yaz kursu öğrencilerine havuz keyfi
Yenişehir Belediyesi'nden yaz kursu öğrencilerine havuz keyfi

Yenişehir Belediyesi'nden yaz kursu öğrencilerine havuz keyfi

DİYARBAKIR- Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde kurulan yaz spor okulu öğrencilerine, belediyeye ait piknik tesislerinde havuz keyfi yaşattı.

A+A-

İki ay boyunca açık olacak olan yaz spor okulu, Yenişehir Belediye Spor Kulüp Şube Sorumlusu Enver Altun ve antrenörler eşliğinde spor faaliyetler yürütecek.

8 yaş ve üzeri çocukların kabul edildiği yaz spor okulunun amacının yıl sonu tatilini değerlendirmek ve gençlerin, aktivitelere katılmasını sağlamak olduğunu belirten Yenişehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Faik Okutucu, 60'a yakın öğrencinin yaz spor okullarına katıldığını söyledi.

Okucu, "Geleneksel hale getirdiğimiz yaz spor okulu başladı. Bunun paralelinde her yaz çocuklarımızı havuzla buluşturma noktasında olan bu projemiz mevcut. Futbolda yoğun bir sezon geçirdik. Okulların kapanmasıyla birlikte, Yenişehir ilçemiz kapsamındaki çocuklarımızı toplayarak, yaz spor okulunda buluşturmaya çalışıyoruz. Bugün 60'a yakın öğrencimizi bir nebzede olsa bu kavurucu yaz sıcaklarından kurtarıp böyle güzel bir tesiste spor yapmalarını ve havuz aktiviteleri yaparak serinlemelerini sağlamaya çalışıyoruz" dedi.

60'a yakın çocuk gün boyu spor yaparak antrenörler eşliğinde yüzme eğitimlerini sürdürmeye devam etti.

HABERE YORUM KAT