1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yenişehir Belediyesi'nden Kayyum ve sürece ilişkin basın açıklaması
Yenişehir Belediyesi'nden Kayyum ve sürece ilişkin basın açıklaması

Yenişehir Belediyesi'nden Kayyum ve sürece ilişkin basın açıklaması

Yenişehir Belediyesi tarafından KHK ile DBP'li belediyelere yönelik kayyum atamalarını protesto etmek üzere basın açıklaması yapıldı.

A+A-

Hükümet tarafından Kurban Bayramı öncesi  çıkarılan KHK ile 28 DBP’li belediyeye kayyum atanarak halk iradesinin gasp edilmesine ilişkin Yenişehir Belediyesi öncülüğünde basın açıklaması yapıldı. 

Yenişehir Belediyesi hizmet binası önünde yapılan basın açıklamasına Yenişehir Belediyesi Eş Başkanları Ülkü Baytaş ve Selim Kurbanoğlu'nun yanı sıra belediye meclis üyeleri ve belediye çalışanları katıldı. 

Basın açıklamasını yapan Eş Başkan Kurbanoğlu ,15 Temmuz itibariyle ülkemizde bir darbe girişimi olmuştur.Bu darbe girişimi yine halk tarafından engellenmiştir.Hükümet bu darbe girişimini fırsat bilip ülkeyi kendine göre dizayn etmeye  çalışmıştır.Hukuki olmayan Kanun Hükmünde Kararnamelerle ülkeyi tek elden yönetmek istemektedir.Bu KHK'larla belediyelere, seçilmişlere el koymuş, şirketlere öğretmenlere ve en kestirme haliyle birebir herkese el koymaya çalışmıştır.Darbe sonucunda ne olacak ise bugün aynı şeyleri ülkemiz yaşamaktadır.Çatışmalar şiddetlenmiş ,toplumsal huzur bozulmuştur.Ülkenin tamamı tek bir zihinden yönetilmek istenmiştir.Bunların hiçbirini kabul etmeyeceğiz" dedi. 

Kurbanoğlu ,Ülkenin acil ihtiyacı olan şeyin barış ve demokrasi olduğuna değinerek," Bu karanlık günleri el birliğiyle ortadan kaldıracağız.Tüm halkımızı bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz" şeklinde konuştu. 

HABERE YORUM KAT