1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yenişehir Belediyesi’nden dayanışma yemeği
Yenişehir Belediyesi’nden dayanışma yemeği

Yenişehir Belediyesi’nden dayanışma yemeği

HDP Yenişehir İlçe Örgütü,DBP Yenişehir İlçe Örgütü ve Yenişehir Belediyesi tarafından Muhtar ve Seydalara yönelik dayanışma yemeği düzenledi.

A+A-

Dayanışma  yemeğine HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, HDP,DBP İl  ve İlçe Eşbaşkanları,Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Gültan Kışanak,Yenişehir Belediye Eş başkanları Ülkü Baytaş- Selim Kurbanoğlu, Diay-der yöneticileri, Muhtar ve Seydalar katıldı.

Yemekten önce konuşan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Gültan Kışanak, önemli bir süreçte olduklarını belirterek, “1 Kasım seçimlerine bir kaç gün kaldı. Eminim ki Amed halkı her zaman olduğu gibi tarihi rolünü oynayacak ve rekor düzeyde seçim sonuçlarıyla gereken yanıtı verecektir.” dedi. Ardından konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp,1 Kasımda yapılacak olan Milletvekili seçimlerine dikkat çekerek “7 Haziranda HDP olarak iyi bir sonuç çıkarmıştık. Ama AKP kendi iktidarını kuramadığı için tekrar seçime gidiyoruz. 1 Kasımda yapılacak olan Milletvekili seçimlerine herkes sandığına sahip çıkmalı, oyunu kullanmalı ve çevresindekilere de kullanmalarını sağlamalıdır” dedi.  

HDP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Ömer Önen ise, “Halkımız çok iyi biliyor ki birlikteliğimiz şimdiden değil daha eskilere dayanmaktadır. Bugün burada oluşumuzun amacı bu birlikteliğimizi pekiştirmektir. AKP  13 yıldır iktidarda olmasına rağmen Kürt ve Türk halklarının sorunlarını çözemedi. 7 Haziranda halkın temsilliyeti parlamentoda yerini aldı. Ancak bu güçlü irade kabul edilmedi. İnadına barış inadına HDP diyoruz” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından yemeğe geçildi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler