1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yenişehir Belediyesi ve Tüm-Bel-Sen’den Antep saldırısına kınama
Yenişehir Belediyesi ve Tüm-Bel-Sen’den Antep saldırısına kınama

Yenişehir Belediyesi ve Tüm-Bel-Sen’den Antep saldırısına kınama

Yenişehir Belediyesi ve Tüm-Bel-Sen Diyarbakır Şubesi tarafından Gaziantep'te sivil halka yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırıyı kınamak amacıyla basın açıklaması gerçekleştirildi.

A+A-

Yenişehir Belediyesi ve Tüm-Bel-Sen Diyarbakır Şubesi tarafından Antep'te Şahinbey ilçesine bağlı Beybahçe Mahallesi'nde bir düğüne yönelik gerçekleştirilen , 54 yurttaşın yaşamını yitirdiği ve 69’unun yaralandığı bombalı saldırıyı kınamak amacıyla Yenişehir Belediyesi hizmet binasında basın açıklaması gerçekleştirildi.  

Çalışanlar adına basın açıklamasını okuyan Tüm-Bel-Sen Diyarbakır Şube işyeri temsilcisi Süleyman Çelik, katliamın Suriye'de ve Minbic'te yaşanan savaşta, ağır bir yenilgi alan DAİŞ'in, savaşı  ülke topraklarına taşıma isteğini ve halklarımız arasında etnik çatışmanın zeminini yaratmayı amaçladığının altını çizerek " Kürt kardeşlerimizin düğününün hedeflenmesi tesadüf değildir. DAİŞ'in bu saldırıları Türkiye'de Kürt halkına yönelik katliamlarla intikam peşinde olduğunu göstermiştir" dedi.

Çelik, Diyarbakır, Suruç,ve Ankara katliamları başta olmak üzere tüm katliamları kınayarak,gerçekleştirilen bu  katliamlar aydınlatılmadan, üzerine geçirilen sis perdesi aralanmadan Antep katliamı, aydınlatılamaz" dedi.  
Basın açıklamasının ardından çalışanlar 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. 

HABERE YORUM KAT