1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yenişehir belediyesi STK, aileleri iftar yemeğinde buluşturdu
Yenişehir belediyesi STK, aileleri iftar yemeğinde buluşturdu

Yenişehir belediyesi STK, aileleri iftar yemeğinde buluşturdu

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, düzenlediği 1500 kişilik iftar yemeğinde aileleri, milletvekili, sivil toplum örgütleri, belediye çalışanları ile yurttaşları bir araya getirdi.

A+A-

Yenişehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayı dolayısıyla dayanışma ve paylaşma kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla iftar yemeği verdi. Demirok Tesislerinde verilen iftar yemeğine Yenişehir Belediyesi Eş Başkanları Selim Kurbanoğlu ve Ülkü Baytaş,Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel,DBP Diyarbakır İl Eş Başkanı Hafize İpek,HDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Gülşen Özer,Barış Anneleri, aileleri, sivil toplum örgütü temsilcileri,mahalle meclisleri,muhtarlar ve yaklaşık 1500 yurttaş katıldı.

Saygı duruşuyla başlayan iftar programında konuşan Eş Başkan Baytaş, iftar yemeğinin toplumda dayanışma duygularının süreklilik kazanmasını temenni ederek, katılan herkese teşekkür etti. Baytaş,konuşmasını şöyle sürdürdü, ‘’Ramazan ayında paylaşma duygusunun pekişmesi için, siz değerli halkımızla birlikte daha güzel yarınlar adına hep beraber olalım istedik. Düzenlediğimiz iftar yemeğine katılmakla bizleri onurlandırdınız.’’ dedi.

Eş Başkan Kurbanoğlu ise ,birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bir dönemden geçildiğini ifade ederek,demokrasi ve özgürlük yolunda yaşamını yitirenler ve onların ailelerinin huzurunda saygıyla eğiliyoruz. Ramazan ayının barışa,kardeşliğe ve özgürlüğe vesile olmasını temenni ediyorum" dedi.

İftar programına katılmak için Silopi ve İdil'den geldiğini belirten Milletvekili Çağlar Demirel de dayanışma yemeğini düzenleyen Yenişehir Belediyesi'ne teşekkürlerini ileterek" Botan halkının sıcak duygularını ve selamlarını getirdim. Ramazan ayı hepimize mübarek olsun. Bu mübarek Ramazan ayının barış ve özgürlüğe vesile olmasını diliyorum. Biz acı ve kederi her gün görüyoruz. Bu topraklara barış ve özgürlük gelene kadar barış ve özgürlük direnişimizi sürdüreceğiz. HDP adına değerli ailelerimize selamlarımı getirdim" şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra Kuran-ı Kerim okundu ardından da iftar yemeği verildi.

HABERE YORUM KAT