1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yenişehir Belediyesi konteyner dağıtımına devam ediyor
Yenişehir Belediyesi konteyner dağıtımına devam ediyor

Yenişehir Belediyesi konteyner dağıtımına devam ediyor

Yenişehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından temiz ve modern bir Yenişehir için alınan 500 adet yer üstü çöp konteynerlerin dağıtımları devam ediyor.

A+A-

 İlçeyi  daha temiz ve yaşanılabilir bir kent haline getirmek için faaliyetlerini aralıksız sürdüren Yenişehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, çevre temizliği çalışmaları kapsamında başlattığı  yer üstü çöp konteyneri dağıtımını birçok noktada sürdürmeye devam ediyor.

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü dağıtıma ilk olarak köy statüsünden mahalle statüsüne geçen Çakmak,Geyiktepe ve Dikentepe köylerinde başlayarak yaklaşık 18 noktada 250 konteyner dağıttı. Dağıtım çalışmalarına bizzat katılan Belediye Başkan Yardımcısı Halik Eyüboğlu,Yenişehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Fahri İsmailoğlu ve Yenişehir Belediyesi meclis üyeleri dağıtımın yapıldığı bölgelerde mahalle sakinleriyle bir araya geldi. 

Yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunan İsmailoğlu,   ilçenin temizliği konusunda yapılması gereken tüm çalışmalar, halkın istekleri ve talepleri doğrultusunda  gerçekleştirdiklerini belirterek," Bizim için ilçenin daha temiz bir görünüme kavuşmasının yanında vatandaşların sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri önceliklerimiz arasında olmuştur" dedi. 

32 köyün tamamına dağıtım işlemlerini belirli aralıklarla sürdürdüklerini söyleyen İsmailoğlu   şöyle devam etti." Dağıtım çalışmalarımız yaklaşık 5 personel ve 3 araçla devam etmektedir.İlk olarak Yenişehir'e bağlı köy statüsünden mahalle statüsüne geçen bölgelerde dağıtım işlemlerini başlattık.Bu bölgelerde dağıtım işlemlerinin ardından yaklaşık  80 adet konteynerleri de şehir merkezinde ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirmeyi planlıyoruz"dedi. 

HABERE YORUM KAT