1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yenişehir Belediyesi çocukları havuzla buluşturdu
Yenişehir Belediyesi çocukları havuzla buluşturdu

Yenişehir Belediyesi çocukları havuzla buluşturdu

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi tarafından sağlıklı bir sportif faaliyeti olarak her yıl geleneksel olarak düzenlenen, “Ez Ji Dixwazim Avjeniyê Bikim” (Ben de Yüzmek İstiyorum) kampanyası, dün yapılan etkinliklerin ardından sezon kapattıldı.

A+A-

Her yıl Yenişehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Ez Ji Dixwazim Avjeniyê Bikim” kampanyası kapsamında 11 mahalleden 1000 çocuğu havuzla buluşturdu. Yenişehir Belediyesi havuz programıyla çocukların psikolojik ve fiziksel gelişimine katkı sunmanın yanında, tatil yapma imkanı bulamayan çocukların bu tür etkinliklerden yararlanmasına olanak sağlıyor.
 
Sporu tabana yayıyorlar


Butür sportif faaliyetlerle sporu tabana yaydıklarını anlatan Yenişehir Belediyesi Eşbaşkan Yardımcısı Gülistan Nazlıer, iki ay boyunca mahallelerde yüzme imkânı bulamayan  çocukları havuzla buluşturduklarını belirterek, “Tatil yapma imkânı bulamayan çocukların da tatil yapması gerektiğini düşünerek, kendi olanakları ile havuza gidemeyen çocuklara yönelik, yaz sıcaklarının gelmesiyle kampanyamızı başlatmıştık. Bugün (dün) kampanyamızın son günüdür. Geçen yıl 700 çocuğumuzu havuzla buluşturmuştuk.  Amacımız, bu tür sosyal aktivitelerle yaz tatilinde hiçbir sosyal etkinliğe katılma olanağı bulamayan çocuklarımıza tatil imkânı sunmaktır.

Diyarbakır’da tüm çocukları bu tür etkinlikler ararcılığıyla kaynaştırabilirsek çok büyük bir sosyal sorumluluğumuzu da yerine getirmiş olacağız. İki ay boyunca mahallelerde 1000 e yakın çocuğu ücretsiz olarak havuzla buluşturduk. Program dahilinde yüzme bilmeyen çocuklara eğitmenlerimiz tarafından yüzme eğitimi verildi. Etkinliğe katılan bütün çocukların memnun kaldığını görmek bizleri sevindirdi. Bir sonraki yaz bu kampanyayı daha da genişletmeyi düşünüyoruz ” dedi.
 
 ‘Ben de Yüzmek İstiyorum’ kampanyası yüzme imkânı olmayan çocukların yoğun isteği üzerine yaşama geçirildiğini kaydeden Nazlıer, bu kampanyanın gelecek yıl çocuk sayısını artırarak yaz boyunca tekrarlayacaklarını söyledi.
 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler