1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yenişehir Belediyesi 400 Bin YTL dağıtacak
Yenişehir Belediyesi 400 Bin YTL dağıtacak

Yenişehir Belediyesi 400 Bin YTL dağıtacak

Diyarbakır'ın Yenişehir Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla 8 bin dar gelirli aileye 50'şer YTL'den 400 bin YTL yardım yaptı. Diyarbakır Yenişehir Belediyesi tarafından, Ramazan ayında yardım paketi dağıtmak yerine, dar gelirli aileye 50'şer YTL yardım çe

A+A-

Diyarbakır'ın Yenişehir Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla 8 bin dar gelirli aileye 50'şer YTL'den 400 bin YTL yardım yaptı. Diyarbakır Yenişehir Belediyesi tarafından, Ramazan ayında yardım paketi dağıtmak yerine, dar gelirli aileye 50'şer YTL yardım çeki verildi.

Geçen yıl yaptığı uygulamayı sürdüren Yenişehir Belediyesi, 8 bin aileye toplam 400 bin YTL tutarında alışveriş çeki dağıttı. Evlerinden alınarak belediye kuruluşu olan Tigris Market'ten ihtiyaçlarını karşılayan vatandaşlar, servislerle yeniden evlerine bırakıldı.

Yardımın çeklerle yapılmasını memnuniyetle karşılayan vatandaşlardan Fatma Çelik, "Uygulamayı çok başarılı buluyorum. Herkes en azından ihtiyacını gideriyor. Bence çok iyi bir çalışma" dedi.

Halime Akmeşe adlı vatandaş da "Kimin ihtiyacı neyse herkes onu alıyor. Daha önceden paketlerle yardımlar dağıtılıyordu. İhtiyacı olmayan gıdalar da verilebiliniyordu. Şimdiyse ihtiyacımız alıyoruz." diye konuştu.

Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı Şefik Türk ise daha önce yardımın paket şekilde yapıldığını belirterek, şunları kaydetti: "Bu konuda zaman zaman sıkıntılar yaşıyorduk. Kargaşalar meydana geliyordu. Alan da, almayan da memnun olmuyordu. Biz bu sorunları çözmek için son 2 yıldır farklı bir uygulama başlattık. Mahallelerde yaptığımız çalışmalarla yardım yapılacakların listesini belirledik. Her aileye çek veriyoruz. Aileler bu çeklerle Tigris Market'e uğrayarak istedikleri ürünü, seçiyorlar. Biz bu aileleri tekrar servislerle mahallelerine bırakıyoruz."