1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Yeniden seçim gibi yeniden barış diyebilsek'
'Yeniden seçim gibi yeniden barış diyebilsek'

'Yeniden seçim gibi yeniden barış diyebilsek'

Ateş düştüğü yeri yakıyor, 7 Haziran genel seçimleri sonrası yaşanan çatışmalı sürece bir tepkide Diyarbakırlı kanaat önderlerinden olan iş adamı Sait Geçkil’den geldi.

A+A-

Geçkil ölümlerin yaşandığı bu çatışmalı süreçte herkesin empati kurması gerektiğini belirterek, ateşin düştüğü yeri yaktığını söyledi.


Sosyal medya üzerinden çatışmalı süreci takip eden ve yaptığı yorumlarla beğeni toplayan Diyarbakır’ın kanaat önderlerinden İşadamı Sait Geçkil yaşanan çatışmalı süreç ile ilgili olarakta sosyal medya sitesi olan Facebook hesabından açıklamalarda bulundu. Çatışmalı süreçte öldürülen çocukların hepsinin kendi çocukları gibi olduğunu asker, polis, gerilla ayrımı yapmadan hepsinin kardeş olduklarını vurgulayan Geçkil savaşın bir an önce son bulması gerektiğini de vurguladı. 


Geçkil açıklamasında şu sözlere de yer verdi:


Her akşam haberlerde, gerek polis gerek asker ve gerekse gerilla veya,sivil halktan öldürülen gencecik ve birbirleri ile kardeş olan çocuklarımızın anne baba ve yakınlarının feryadlarını, sel gibi gözyaşlarını, haklı isyanlarını ve o kahreden kare varya, giyimlerinden kuşamlarından ve cenazelerin çıktığı derme çatma evlerinden, ne kadar fakir aile oldukları anlaşılan o yürekleri dağlayan manzara karşısında ölüp ölüp diriliyoruz.

Dün yine Dargeçit’te polisin, Şırnak’ta askerin, Cizre’de sivilin, Cudi’de gerillanın yine aynı yüreklere düşen o acı manzarayı bu akşam yine çaresiz seyredeceğiz, elimiz kolumuz bağlı olarak.

Ama bütün bunlara dur diyebilecek YENİDEN BARIŞ kelimesine hayat verebilecek bütün muktedirlerin hiç bir şey olmamış gibi kıllarını kıpırdatmamaları ayrıca kahredicidir.

Herkes bu akşam haberlerde çıkacak o Anne, Baba, Eş, Çoluk çocuklarla bir EMPATi kursun lütfen. Asla ölümler fayda getirmemiş getirmeyecektir, halk huzur istiyor, esnafımız iş yapamaz duruma geldi, analar ağlamasın ateş düştüğü yeri yakar.

Gandhi ne demişti; "DÜNYANIN BÜTÜN TOPRAKLARI BIR TEK INSANIN KANINI AKITMAYA DEĞMEZ"

Ve Unutmayın;


Bu ülkenin ayakta kalmasına en çok katkı sunan Fakirlerdir. Bu bir gerçek.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler