1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yeni Yönetimden umutlu açıklamalar
Yeni Yönetimden umutlu açıklamalar

Yeni Yönetimden umutlu açıklamalar

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan kongre ile göreve gelen Diyarbakırspor Kulübü yeni yönetimi hummalı bir çalışma başlattı.

A+A-

Kulübün çok fazla sorunu olmasına rağmen yılmayan yönetim kurulu gece yarılarına kadar süren görüşmelerde, öncelik FİFA sorunu, kulüp binası, geciken soruşturmalar, teminat sorunu, transferler ve daha bir çok sorun masaya yatırıldı.

Kulüp Başkanı Şeyhmus Şenyiğit, işlerinin kolay olmadığını bu nedenle zaman kaybetmeden öncelikle Diyarbakırspor'u yeni sezona hazırlamak zorunda olduklarını kaydederek Diyarinsesi'ne açıklamalarda bulundu.

YENİ YÖNETİM DURMUYOR

"Yeni seçilmiş olmamıza rağmen, yönetim kurulumuzdaki tüm arkadaşlarımızla gece-gündüz demeden sorunlarla uğraşıyoruz. Öncelikli olarak teknik heyet sorununu hallettik. Diyarbakır futbolunda söz sahibi olan çok tecrübeli isimleri takımın başına getirdik. Tabi bu arada transfer görüşmelerimizde aralıksız sürüyor. Bu konuda hocamızın ve teknik heyetimizin belirlediği isimler var. Bu oyuncular ve diğer imzaları yakında toplu imza töreni ile kamuoyuna açıklayacağız.

Öte yandan, kulüp binamızın sorununun geçicide olsa çözüldüğünü taraftarlarımıza söyleyebilirim. Şu anda kulüp binamızla ilgili bir sorun yok.

FİFA SORUNU ÇÖZÜLECEK

Önemli bir konu elbette FİFA sorunu var. Bu konu için avukatlarımız aracılığı ile gereken görüşmeleri başlattık. Umut ediyoruz bu sorunu elbirliği ile çözmek istiyoruz. Tabi bu arada, kentin desteğini arkamıza alırsak, çözemeyeceğimiz hiç bir sorun kalmaz. Diyarbakır kent olarak, futbola aşık bir kent. O kadar değerli kardeşlerimiz varki, bu değerlere sahip çıkmanın bir yolu, elbette bu kulübü yaşatmaktan geçiyor. Diyarbakırspor konum olarak, stratejik olarak çok önemli bir misyonu temsil ediyor. Bugün ben halen iddia ediyorum, Türkiye'de 3  büyüklerden sonra en fazla taraftarı olan tek kulüp Diyarbakırspordur. Tabi yıllar boyu kötü yönetimler, yanlış transfer politikaları, bir çok suistimalllerle bu günlere gelindi. Tabi ortada büyük bir sorun yumağı kalınca herkes terketti. Bugün görev alanların tümü, bu kulübe yürekten bağlı olanlardır.

TEMİNAT TAMAMDIR

Ben bu kulübün başkanı olarak, kentimize, halkımıza ve taraftarlarımıza sesleniyorum, Diyarbakırspor ne olursa olsun bu sezon lige katılacaktır. Bunu yönetim olarak söz veriyoruz. Bununla ilgili tüm resmi işlemler teminat sorunu çözülmek üzeredir. Bu konuda taraftarlarımız rahat olsunlar.

SORUŞTURMALAR NE OLACAK?

Diyarbakırspor için 3 yıl önce yapılan soruşturmalar içinde avukatlarımızla görüştük. Adalet zamanında çalışmazsa, hak asla yerini bulmaz, bu durumda suçlular kazanır. Diğer kulüplerde çok kısa sürede neticelenen soruşturmalarla kulüpler düzlüğe çıkarıldı. Diyarbakır'da halen mahkeme aşamasına dahi gelmemesi düşündürücüdür. Bununla ilgili gerekirse yönetim olarak Adalet Bakanlığı'na başvurulacak. Tabi öncelikle soruşturmaların son durumu hakkında ve yapılması gerekenlerle ilgili avukatlarımız Başsavcılık ile görüşmeler yapılacak.

BU HABER SADECE DİYARİNSESİ.ORG'DE

HABERE YORUM KAT