1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yeni yıl ‘Barış ve huzur’ getirsin
Yeni yıl ‘Barış ve huzur’ getirsin

Yeni yıl ‘Barış ve huzur’ getirsin

Yeni yıl, toplumumuza barış ve huzur getirsin dileklerine katılarak, bazı kurum temsilcilerinin temennilerini sayfalarına aldılar..

A+A-

Hüseyin Aksoy Diyarbakır Valisi - 2015 yılını geride bırakarak yeni bir seneye girmenin mutluluğunu yaşadığımız bugünde yeni yılın başta kadim kentimiz Diyarbakır’da olmak üzere ülkemizde ve dünyada barış, huzur, sağlık ve mutluluk içinde geçmesini temenni ediyorum.

Güzel yurdumuzun her köşesinde birlik ve beraberlik içerisinde, birbirimize kenetlenmiş, daha güçlü bir ülke olarak, geleceğe umutla ve güvenle bakarak yeni bir seneye daha giriyoruz. 2016 yılının, medeniyetin bütün güzelliklerini içinde barındıran aydınlık bir Diyarbakır hedefine ulaşma yolunda atılım yılı olacağı, inancındayım. Bu anlayış içinde; 2016 yılının birlik ve beraberlik içinde, milletimiz, ülkemiz, kentimiz ve bütün insanlık için üzüntü ve felaketlerden uzak; sağlık, mutluluk, barış ve huzur dolu bir yıl olması temennisiyle, tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım”

Gültan Kışanak, Fırat Anlı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları – 2016 yılının demokrasi, barış, emek, özgürlük taleplerine ulaşacağı, sağlıklı, mutlu,  huzurlu ve umut dolu bir yıl olmasını diliyoruz”

Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç Dicle Üniversitesi Rektörü – Yeni yılın ülkemize ve tüm insanlığa huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini diler, yeni yılınızı en içten dileklerimle kutlarım”

Mahmut Oral – Özgür Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni: Güvencin kanadındaki özgürlük, zeytin dalındaki barış, bebeğin kokusundaki sevgi, gökyüzünün mavisinde sonsuzluk gibi hiç bitmeyecek bir huzur hepimizin olsun. Yaşasın özgürlük ve barış”

Mehmet Kaya – Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi (DİTAM) Başkanı: “Kalıcı barışın sağlanması için, akıllı insanların cesaretle adım atacakları bir yıl olmasını diliyorum”

A. Aziz Özkılıç - Diyarbakır Organize Sanayici İşadamları Derneği Bakanı:

“2015 yılı çok kötü geçti. 2016 yılının ise barışın, huzurun ve güvenliğin hakim olduğu, Ölümlerin, açının ve felaketlerin olmadığı bir yıl olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.”

Türkan Elçi – Katledilen Tahir Elçi’nin eşi:

“Ey tetik. Yeni yıla giriyoruz. Dileğini merak etmiyorum. Çeyrek hayatında, çeyrek bilet istiyorsun kesin. Bense senin yakalanmanı dileyeceğim”

Ahmet Sayar - Diyarbakır Ticaret Odası Başkanı:  “Çatışmanın, kaosun, yüreğimizi yakan ölümlerin son bulduğu, güvenlik kaygılarından ziyade, yeniden sosyal ve ekonomik sorunları konuşabileceğimiz yeni bir yıl temenni ediyor, Savaşsız, kavgasız, barış ve diyalogun hakim olacağı umutlu bir yıl diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Alican Ebedinoğlu - Diyarbakır Esnaf Odaları

 “Bütün insanlığa özelliklede son dönemde artan çatışmalar nedeniyle de Kürt ve Türk haklına barış ve huzur dilerim.”

Namık Altunsoy- Diyarbekirspor Teknik Direktörü: “2016 yılının ülkeye barış ve huzur getirmesini, barışın ön plana çıktığı, ülke insanlarının mutlu sağlıklı ve başarılı olacağı bir yıl olmasını diliyorum. Takım olarak da sezon başında önümüze koyduğumuz şampiyonluğa 20 16 yılında ulaşacağımızı umut ediyorum.”

Remzi Dayan - Diyarbakır Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı :

“2016 Yılı Bölgemiz ve ülkemize huzurun Barışın sağlanması ölümlerin olmadığı yıl olmasını ve özelden de Tüm spor camiamızın da kutlar hayırlı olmasını dilerim.

Lezgin Yalçın - Diyarbakır çevre Gönüllüleri derneği Başkanı:

“Ortadoğu’da yaşanan şiddet ve katliamların son bulması ve Kürtler açısından uluslaşma ve özgürlük sürecinin başlaması en büyük teğmenimdir. İnanıyorum ki, Ortadoğu’da yaşanan bütün bu acılar çok kısa bir sürede sona erecek, 2016 yılı ezilen ve katliamlara uğrayan bütün halkların kurtuluşunun başlangıcı olacaktır”

Engin Öztürk – Gazeteci: “Yeni yılın gözyaşı olmaması, acısız ve kansız, barış, huzur ve kardeşliğin gerçek manada tadılacağı bir yıl olmasını dilerim. Samimiyetin de doruk noktalara ulaşması, önyargıların kırılıp, insanların birbirine empati ile yaklaşması en büyük beklentilerimizdir”

Sertaç Kayar - Gazeteci:

“2016 yılının, insanların, çocukların ölmediği ve herkesin barış ve huzur içinde yaşadığı bir yıl olmasını diliyorum”

 Selim Kaya - Gazeteci:

“Yeni yılının bütün İslam alemine barış, huzur ve güven dolu günler getirmesini diliyorum. Mevcut çatışmalı ortamın bir an önce sona ermesi, insanların bir birinin öldürmediği günleri yaşamak en büyük temennimdir”

Şehmus Kızılaslan - Diyarbakır Gençlik Ve Spor Kulübü Başkanı:

 “2016 yılının bölgemizde ve ülkemizde barış, huzur ve güven içinde geçmesini ve mevcut olan çatışmalı ortamın sona ermesini ve  Tüm spor camiamıza da Başarılı yılın olmasını  temelli ederim”

Melih Agar - Grafiker:

 “2016 yılının Türkiye halklarına barış, huzur ve güven getirmesini diliyorum. Hak ve hukukların harcanmadığı ve dürüstlüğün hakim olduğu bir yıl temenni ediyorum”

Mehmet Yazar - Karate Milli takım Antrenörü:

“Barış, huzur, sağlık ve mutluluk diliyorum. Çünkü şu an itibarıyla en çok bunlara ihtiyacımız var.”

Mehmet Çetinkaya - Bilek Güreşi Dünya Şampiyonu: “Bölgede olan olayları büyük bir üzüntüyle karşılıyorum. 2016 yılının Türk ve Kürt halkının kardeşliğinin pekişmesi adına ülkeye huzur getirmesini diliyorum.”

Sertaç Küçükbayrak - Amedspor Teknik Direktörü: “2016 yılın barış getirmesini diliyorum. Umarım savaşlar bir an önce son bulur ve yeniden barış ve huzur dolu günlere döneriz. Takım için de umarım 2016 yılında hedeflediğimiz şampiyonluğa ulaşırız”

İrem Nur Yazar - Karate Milli Takım Sporcusu:

“2016 yılının biz genç sporcuları açısında barış, huzurlu, mutlu yılın olması ve başarılı geçmesini temenni ediyorum”

Askeri Bilge - İşçi:

 “2016 yılının barış ve huzur içerisinde geçmesini diliyorum. Çatışmaların olmadığı, insanların bir birini öldürmediği, barış, huzur ve güvenin hakim olduğu yeni bir yıl en büyük temennimdir. Özellikle Ortadoğu ve Türkiye halklarının bu barış ortamına çok ihtiyaç vardır. Hepimizin özlem duyduğu barış ortamının yeniden sağlanması için gereken bütün çalışmaların ivedilikle yapılmasını istiyorum”

Şirin Ecevit Tavla - Sanayisitesi spor Kulüp Başkanı: “Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice yıllar diliyorum”

Amine Akçakmak - Karate Milli Takım Sporcusu:

“2016 yılının biz gençler açısında huzurlu, mutlu ve başarılı geçmesini temenni ediyorum”

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler