1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yeni yerleşim alanlarına yol…
Yeni yerleşim alanlarına yol…

Yeni yerleşim alanlarına yol…

75 metrelik yol üstünde yeralan yerleşim bölgelerinde yol çalışması başlatıldı. Çalışmayla 30 km yeni yol açılacak.

A+A-

 Kayapınar Belediyesi sınırları içinde bulunan yerleşim alanlarında yol yapım çalışmaları devam ediyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’nün 2015 çalışma programı kapsamında imara açılan 75 metrelik yol üstü yeni yerleşim bölgelerinde yol yapım çalışması başlattı.


Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Fen İşleri Müdürü Fırat Gündüz, öncelikle yolların oturması için ilk aşamada açılan yeni yollara mucur dökümü yapılacağını belirtenrek, “75 metrelik yolun 3. Sanayi Sitesi arkasında bölgede yeni yapılar yapılmakta. Bu yapılara vatandaşlarımızın yerleşmeden önce ulaşımda sorun yaşamamaları için yeni yol açma çalışması başlattık. Yollara mucur dökeceğiz. Bu alanda yapılaşma tamamlanması sonrası asfalt ve kaldırım çalışması yapılacaktır” dedi.
 
Köy yollarının bakımını tamamladık


Belediyeye bağlı tüm köylerin yol bakım işlerinin tamamlandığını belirten Gündüz, “Kışın hasar gören tüm köy yollarının bakımını yaptık. Yaptığımız çalışmayla özellikle kışın ulaşımda yaşanacak sorunları giderdik. Bazı köylerin iç yollarını tamamladık. Belediye olarak acil ihtiyaç olan çalışmaları kış mevsimine girmeden tamamlayacağız” dedi. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler