1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yeni taraftar Grubu: Ultra Sur
Yeni taraftar Grubu: Ultra Sur

Yeni taraftar Grubu: Ultra Sur

DİYARBAKIR - Diyarbekirspor’a destek vermek amacıyla kurulan Ultra Sur Taraftar Grubu Onursal Başkanı İbrahim Genç, grubun gün geçtikçe daha da büyüyerek tribünlerde bir marka haline geleceğini söyledi.

A+A-

Genç, kulübü karıştırmak isteyen çevrelere de sert çıkarak buna izin vermeyeceklerini söyledi.

İLK SINAVINI GEÇEN HAFTA VERDİ

Yeni kurulan Ultra Sur Taraftar Grubu, ilk sınavını geçen hafta Diyarbakır’da oynanan Diyarbekirspor- Bergama Belediyespor maçında verdi. Diyarbakırspor’un eski tribün liderlerinden Çetin Öge,Zülküf İşlek ve Murat Çelik’in liderliğindeki grup kısa süre sonra yasal statü alarak derneğe dönüştürülecek.

Derneğin ve grubun onursal başkanlığını yapan iş adamı İbrahim Genç, zamanla çok daha geniş ve büyük bir aile haline geleceklerini söyledi.

‘HERKESİ GRUBA KATILMAYA DAVET EDİYORUZ’

Genç,”Biz bir adım attık,kıvılcım yaktık. Diyarbakır’da yanlış giden bazı şeylerin önüne geçelim dedik. Ultra Sur geçici heveslerle ve bir takım menfaat beklentileri ile kurulan bir oluşum değil. Uzun vadeli plan ve hedeflerimiz var. Böyle gelmiş böyle gidecek demeyeceğiz. Yanlışların üstüne gideceğiz ve önüne geçeceğiz. Bu grup zamanla daha geniş ve büyük bir oluşum haline gelecek. Öğrencisinden çalışanına kadar tüm genç kesimi Ultra Sur’a katılmaya davet ediyoruz” dedi.

‘KULÜBÜN ÜZERİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN’

Genç,dernek için önümüzdeki günlerce yer tutacaklarını ve ayrıca destek gecesi organize edeceklerini de kaydetti. Kulübü karıştırmaya yönelik hesaplar yapanları affetmeyeceklerini de kaydeden Genç,”Bugüne kadar Diyarbakır’daki spor kulüplerinden nemalanan ve bu huylarından vazgeçmeyen kişiler var. Biz bunları biliyoruz ve görüyoruz. Bunlara asla izin vermeyeceğiz. Gerekirse bunları deşifre edeceğiz. Kimse Diyarbekirspor’un önüne set vuramaz,engel olamaz. Halkımızla beraber bunların üzerine gideceğiz” diye konuştu.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT