1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Yeni Stat takımsız olmaz'
'Yeni Stat takımsız olmaz'

'Yeni Stat takımsız olmaz'

DİYARİNSESİ.ORG - Kendi plazasında ağırladığı Bilal Erdoğan'a isminin yazılı olduğu Diyarbakırspor forması hediye eden Diyarbakırspor Eski Başkanı Dr.Abdurrahman Yakut, Diyarbakır'ın üst liglerde temsil edilebilmesi destek istedi. Yakut,”Diyarbakır spord

A+A-
Başkanlığı Bıraktı Ama Spordan Kopmuyor
Diyarbakırspor'u 2009'da şampiyon yaparak Süper Lig'e taşıyan son başkan olan Dr. Abdurrahman Yakut, aktif yöneticiliği bırakmasına rağmen spordan kopmayarak,bir nevi 'akil yönetici' görevine devam ediyor. Sportif kimliği ile bilinen Yakut, sahibi olduğu plazada Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile aralarında Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç,AK Parti İl Başkanı Muhammed Akar,  İl Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü ve vali yardımcılarının da yer aldığı önemli protokol üyelerini ağırladı.
 
Cumhurbaşkanı İçin Forma Takdimi
Yemeğin sonunda Yakut, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletmek üzere isminin yazılı olduğu 21 numaralı Diyarbakırspor formasını Bilal Erdoğan'a takdim etti. Bilal Erdoğan'a da yine isminin yazılı olduğu formayı hediye eden Yakut'un isteği Diyarbakır'dan marka bir takımın üst liglerde olması oldu. Yakut, bu isteği dile getirirken,Bilal Erdoğan da üzerine düşeni yapacağını dile getirdi.
 
forma-hediye-etti,-destek-istedi.2222.jpg
 
'Diyarbakır'ın Üst Liglere İhtiyacı Var'
Yakut,”2009'da şampiyon olduğumuzda o zamanın başbakanı ve şu anda cumhurbaşkanı olan Recep Tayip Erdoğan için forma hazırlamıştık. Böyle bir organizasyonda size teslim etmek kısmet oldu. Sayın cumhurbaşkanımızın sporu ve kentimizi ne kadar çok sevdiğini biliyorum. Diyarbakırspor maalesef yönetimsel hatalar yüzünden amatöre düştü. Bu misyonu Yeni Diyarbakırspor devam ettiriyor. Diyarbakır'ın sporda mutlaka üst liglerde olması lazım. Marka bir takım için desteğinizi istiyoruz.” dedi.
 
'Yeni Stat Takımsız Olmaz'
Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın daha önce Diyarbakır'da sözünü verdiği 33 bin kişilik stadın yapımına başlandığını belirten Yakut, bu muhteşem esere güçlü ve hedefleri olan bir takımın yakışacağını söyledi. 'Sarayın olması güzel ama saray sultansız olmaz. Bu unutulmamalı' diyen Yakut, yeni stat bitene kadar takımın üst liglere çıkması gerektiğinin altını çizdi. Yakut,”Yeni statla ilgili başkanlık yaptığım dönemlerde gerek şimdiki cumhurbaşkanımız ve dönemin başbakanı Recep Tayip Erdoğan, gerekse hükümet düzeyinde girişimlerimiz oldu. Çok şükür hepimizin hayali olan bu muhteşem yatırım hayata geçiyor. Bunu görmek bizi mutlu ediyor. Ancak hepimizde bir burukluk da var. Üst liglerde takımımız olursa o zaman stat daha anlamlı olacak.  “ diye konuştu.

HABERE YORUM KAT