1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yeni Stat ihaleyi bekliyor
Yeni Stat ihaleyi bekliyor

Yeni Stat ihaleyi bekliyor

Diyarbakır'a yapılacak statla ilgili yasal prosedürlerin tamamlandığı,TOKİ'nin yer konusundaki işlemleri tamamladığı ve ihaleye çıkılacağı bildirildi. Cumartesi günü Diyarbakır'a gelecek Bakan Suat Kılıç'ın bu konuda önemli açıklamalar yapması bekleniyor.

A+A-

DEVİR İŞLEMLERİ TAMAMLANDI

Uzun süredir gündemde olan ve halkın büyük umutla beklediği yeni statla ilgili çalışmaların ihale aşamasına geldiği bildirildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı ile TOKİ arasında yapılan protokolle mevcüt stat TOKİ'ye devredilirken,bunun karşılığında Kayapınar'da yapılacak yeni stat ve spor kompleksi ile ilgili çalışmalar da ihale aşamasına geldi. 33 bin kişilik stat ve çok amaçlı spor tesislerinin yer aldığı kompleksle ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı, kendi alanındaki işlemleri tamamlarken,TOKİ'nin de işi ihale aşamasına getirdiği belirtildi.

BAKAN CUMARTESİ GELİYOR

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü A.Latif Umut,yeni stat konusunda hiçbir sorun olmadığını belirterek mevcüt stat ve yeni yapılacak statla ilgili devir işlemleri ile diğer prosedürlerin yerine getirildiğini söyledi. Umut,”Kurum olarak üzerimize düşeni yaptık. Gerekli tüm işlemleri yerine getirdik. Bundan sonrası artık TOKİ'nin işidir. Onlar da devri zaten yapmışlar. Sanırım kısa zamanda ihalesi yapılacak ve inşaata başlayacak.” dedi.

Cumartesi günü Diyarbakır'a gelecek Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın yeni statla ilgili önemli açıklamalar yapacağı belirtiliyor.

HABERE YORUM KAT