1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yeni Stadın açılış tarihi belli oldu
Yeni Stadın açılış tarihi belli oldu

Yeni Stadın açılış tarihi belli oldu

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakır'a yaptırılacak olan Yeni Stadın inşaatı devam ediyor.

A+A-
33 BİN SEYİRCİ KAPASİTELİ YENİ STADIN İNŞAATINA DEVAM EDİLİYOR. BAŞKAN İLHANLI İNŞAAT ALANINI ZİYARET ETTİ
Yeni Diyarbakırspor AŞ Onursal başkanı ve sponsor Feyzi İlhanlı, Diyarbakır-Şanlıurfa yolu Talaytepe bölgesinde devam eden yeni stadın inşaatını ziyaret etti.
 
2016 SONUNA YETİŞECEK
İnşaatın yapımını üstlenen Yıldızlar Grup firmasının yönetim kurulu başkanı iş adamı Edip Eren'le sohbet ederek, çalışmalarla ilgili bilgi sahibi olan İlhanlı, yeni stat tamamlanana kadar 2.Lig'den PTT 1.Ligi'ne çıkma aşamasında olmak istediklerini söyledi. Eren de yeni stadı 2016 yılı sonunda tamamlayarak hizmete açmayı planladıklarını belirterek,bu tarihe kadar Diyarbakır'dan bir takımın üst liglere çıkmasının önemine dikkat çekti.
 
İNŞAAT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Zemin etüdünün tamanlanmasından sonra başlayan inşaat çalışmalarında iş makineleri ve uzman ekip aralıksız şekilde çalışma yürütüyor. 85 kişilik personel ekibi ile devam eden çalışmaların yaz döneminde daha da hızlandırılacağı konuşuluyor. 
UEFA normlarına göre projelenen 33 bin seyirci kapasiteli stadın yanı sıra 2 bin 300 araçlık otopark, kapalı spor salonu, idare binası ve futbol sahalarını içeren spor kompleksinde son aşamada çim ekimi yapılacağı kaydedildi.
 
RESMİ TEMEL ATMA TÖRENİ ERTELENDİ
Öte yandan daha önce bakanların katılımı ile 4 Mayıs Pazartesi günü yapılacağı açıklanan yeni stadın resmi temel atma töreni ileri bir tarihe ertelendi. 

HABERE YORUM KAT