1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yeni Stad inşaatı ne alemde?
Yeni Stad inşaatı ne alemde?

Yeni Stad inşaatı ne alemde?

DİYARINSESİ ÖZEL HABER - Diyarbakır'da yapılacak olan 33 Bin kişi kapasiteli stadyumun inşaatı başladı.

A+A-
Diyarbakır'a bağlı Kayapınar ilçesinde yapılacak yeni stadyumun hangi aşamada olduğunu öğrenmek için stat inşaatına giden Diyarbakırspor Azrailler Gurubu Başkanı Ramazan Tugay inşaat hakkında detaylı bilgi aldı.
 
RAMAZAN TUGAY İNŞAATI GEZDİ
 
Tugay, Stadyum ihalesini alan Yıldızlar Grup firması teknik ofis şefi Fedrullah Zümrüt'ten aldığı bilgilere göre, Stadın yapımının neden geciktiği konusunda açıklama ve diğer gelişmelerle ilgili bilgiler aldı. Yılzdızla Grup İnşaat Diyarbakır Stat İnşaatı Teknik Şefi Fedrullah Zümrüt; "Diyarbakır'a yapılacak olan Yeni Stadın ilk yeri Lunaparktan 1.buçuk km uzaklıktaydı. Fakat arazi kent ormanının imarında olduğu için stadyumun mevcut yeri değiştirildi. Yeni yeri ise hazine arazisinden alınarak Gençlik spora verildi. Yeni Stadın yerinin yaklaşık bir buçuk km değiştiği için kurumlar arası yazışmaların bitmemesinden dolayı böyle bir aksama oldu. Stada başlanabilmesi için  yapılacak olan  50 metrelik yolun iflaz edilmesi gerekiyor. Yolun iflaz edilip kurumlar arası bürokratik işlemler veya yazışmalar bittiği gibi hemen akabinde inşaata başlayacağız."
 
800 İŞ GÜNÜ TESLİM
 
Diyarbakır'a yapılacak olan yeni Stad  310 bin metrekare arazi üstünde yapılacağı öğrenilen 33 bin kişi kapasiteli statın yapımının başlama tarihinden itibaren teslim tarihine 800 iş günü olduğu kaydedildi. Firma Yetkilisi Zümrüt 'Başka beklenmedik herhangi bir sorun çıkmaması halinde  2014 eylül ayı içinde inşaata başlayacağız dedi.
 
20140819_120920.jpg
 
20140819_120912.jpg

HABERE YORUM KAT