1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yeni Stad ile ilgili toplantı tamamlandı
Yeni Stad ile ilgili toplantı tamamlandı

Yeni Stad ile ilgili toplantı tamamlandı

Yılan hikayesine dönen yeni stad ile ilgili bugün Diyarbakır'da çok önemli toplantılar yapıldı.

A+A-
DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL İÇERİK - Diyarbakır'a yapılacak olan 33 Bin kişilik stad ile ilgili Kayapınar Belediyesinin arazinin bir kısmı ile ilgili yürütmeyi durdurmasının ardından sorunun çözümü için taraflar bugün Diyarbakır'da bir araya geldiler.
 
Önce İl Valiliğinde yapılan görüşmelerin ardından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde eş Başkan Gültan Kışanak ile Başkan Vekili Fırat Anlı'nında katıldığı toplantıya Kayapınar Belediyesi Eş başkanları, İmar Müdürü, TFF Tesisler Bölge Müdür Yardımcısı ile Stadın yapım ihalesini kazanan Yıldızlar İnşaat Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Edip Eren'de ve diğer ilgililer katıldılar.
 
Toplantıyı takip edenler arasında Diyarbakır Amatör Spor Klüpleri Federasyon'u (ASKF) Başkanı Remzi Dayan, Taraftarlar adına Azrailler Yönetimi Ramazan Tugay ve Orhan Tuma'da bulundular.
 
Yapılan görüşmelerin ardından Kayapınar Belediyesinin Kent Ormanı yapımı için  istediği bir bölüm araziye karşılık, yeni stadın yanında bir başka  arazinin verilerek sorunun çözüldüğü öğrenildi.
 
Stad ile ilgili hiç bir sorunun kalmadığı ve önümüzdeki aylarda temelinin atılacağı kaydedildi.
 
Stad yapımını üstlenen Firmanın sahibi olan ve aynı zamanda TFF Yönetim Kurulu üyesi olan Edip Eren toplantı sonrası taraftarlarla bir araya geldi.
20140502_151224-001.jpg
 
20140502_151208.jpg
Diyarinsesi.org Özel Haber
 
Ramazan Tugay

HABERE YORUM KAT