1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yeni sezonda yine Atatürk Stadında
Yeni sezonda yine Atatürk Stadında

Yeni sezonda yine Atatürk Stadında

Spor Toto 3.lig 2. Grup takımlarından Diyarbekirspor,yeni sezonda maçların yine Atatürk stadında oynayacağına dair açıklama yaptı.

A+A-

Bilindiği gibi maçların oynandığı Atatürk Stadı, Şanlıurfa yolu üzerinde inşaatı devam eden 33 bin kişilik stat ve spor kompleksi karşılığında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Spor Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı arasında yapılan protokol ile TOKİ’ye devredilmişti.

TOKİ’nin yaptığı ihaleyi kazanan özel firmanın yeni stadın tamamlanmasını beklemeden Atatürk Stadı’nı yıkmak istediği iddiaları yoğunluk kazandı. Bu durumda takımımızın maçlarını oynayacağı stat konusunda sorun yaşanacaktı. Bu iddialar üzerine ilgili makamlar yoluyla girişimlerde bulunduk. Diyarbakır Valiliği ve Spor Genel Müdürlüğü,yeni stat hizmete girene kadar mevcüt stadın yıkılmayacağına dair söz vererek 2015-2016 sezonunda da maçlarımızı Atatürk Stadı’nda oynamaya imkan sağladı.

STAT YIKILACAĞI İÇİN GENEL BAKIMA SICAK BAKILMIYOR

Geçmiş yıllarda atıl durumda olmasına rağmen kulübümüzden yüksek maliyetler talep edilmekteydi. Yaptığımız girişimler sonucu maliyet ve kiralama bedelleri konusunda kolaylık sağlanacağı sözü verildi.
Atatürk Stadı’nın eksikleri herkes tarafından bilinmekte. 25 yıldır drenajı yenilenmeyen sahanın zemininde her yıl yapılan ek çalışmalarla maçlar oynanabilmekte. Yine tribünlerde ve stadın diğer alanlarında önemli eksikler bulunmaktadır.Stadın yıkılacak olması ve atıl durumda olmasını gerekçe gösteren Spor Genel Müdürlüğü ,aralarında bozuk olan ses ve müzik sistemi dahil buraya ödenek çıkarıp yatırım yapmaya sıcak bakmıyor.

STADIN LİGE YETİŞTİRİLMESİ İÇİN SÖZ VERİLDİ

Ancak kulübümüzün talebi üzerine Spor Genel Müdürlüğü ve Valiliğin talimatı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü lig öncesinde saha zemini ve stadın diğer bölümlerinde geçici amaçlı bakım,onarım ve tadilat sözü vermiştir. Önümüzdeki günlerde çalışmalara başlanacağı tarafımıza iletişmiştir. Stadın bir süre sonra yıkılacak olması nedeniyle geniş kapsamlı ve kalıcı bakım yerine geçici bakım yapılacağı kaydedilmiştir.


Desteklerinden dolayı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy,Vali Yardımcısı Mimar Sinan Batmaz ,Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir’e teşekkür ediyoruz.


SEYRANTEPE’DEKİ TESİS KULÜBÜMÜZE DEVİR AŞAMASINDA

Seyrantepe Spor Kompleksi içinde yapmak istediğimiz tesis ile ilgili çalışmalar da devam etmektedir. Daha önce bu alanı kulübümüze tahsis etmeyi kabul eden ve bu konuda çalışma başlatarak resmi devir işlemlerini bitirme aşamasına getiren Spor Genel Müdürlüğü ile önümüzdeki günlerde devir protokolü imzalamayı planlıyoruz. Tesisin yapımını ve maliyetini üstlenmeyi kabul ederek bu konuda daha önce bize söz veren TFF nezninde de girişimlerimiz devam etmektedir. Spor Genel Müdürlüğü ile yapacağımız yer devri sözleşmesinden sonra ilgili evrak ve belgeleri TFF’yi göndereceğiz. Yaklaşık 2 milyon TL maliyetli tesisin kulübümüze kazandırılması halinde bu durum kulübümüzün geleceği adına önemli bir aşama olacaktır.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler