1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yeni seri Mercedes'ler Diyarbakır'da
Yeni seri Mercedes'ler  Diyarbakır'da

Yeni seri Mercedes'ler Diyarbakır'da

Çok kısa bir süre önce Gelecek Otomotiv Diyarbakır Bayisinde tanıtım lansmanı gerçekleşen Yeni C-Serisi ve Yeni GLA serisi araçların Test Sürüşü etkinliği ile davetlilerin hafta sonlarını renklendirdi.

A+A-
Gelecek Otomotiv Otomobil Satış Müdürü İsmail Hakkı Ceylan Test sürüşü kokteyline gerçekleşen Katılımdan oldukça memnun olduklarını dile getirdi. Mercedes-Benz ailesine yeni ürün segmentlerinin katılımı ile birlikte ürün yelpazesini genişlettiğini belirten Otomobil satış müdürü İsmail Hakkı Ceylan Yeni C ve Yeni GLA – Serileri hakkında bilgiler verdi.
 
Mercedes-Benz tasarım felsefesinin temel öğelerinden olan kalite kavramı otomobilin her küçük noktasında kendini belli edecek şekilde konumlandırıldı. Gelenekselliğin güvenilirliği ile her geçen gün gelişen görsel vizyonunun bir harmanı olan Yeni GLA keskin hatlara sahip. Eski arazi araçlarına oranla giriş yüksekliği daha alçak olan Yeni GLA rutin sürüş deneyimlerini, keyifli bir yolculuğa dönüştürüyor
 
1.6 Motor -156 Beygir gücünde  ve 100 kilometrede ortalama 4.3 ile 6.6 litre aralığında yakıt tüketimine sahip GLA kendi segmentinde yeni bir standart oluşturuyor. Turbo ve direkt enjeksiyonlu, dört-silindirli motor yüksek verimlilik ile birleştiğinde dinamik bir çekiş gücü sağlıyor.
 
Yeni C-Serisi, önceki halinden daha cesur bir tasarımla karşımıza çıkıyor ve çarpıcı, dinamik tasarımıyla tüm duyularımıza hitap ediyor. Modern estetik anlayışı Yeni C-Serisi'nin çizgilerine ilham verdi. Tasarımcılar, otomobilin akıllı teknolojilerini vurgulamak için Yeni C-Serisi'nde minimalist ve sade formlar kullandılar. Dış görünüşündeki keskin çizgileri, ona modern ve duygusal bir karakter kazandırdı. Dinamizm ve konforu aynı anda sunan Yeni C-Serisi yakıt ekonomisi konusunda da tutumluluğu ile ön plana çıkıyor. Sahip olduğu yenilikçi hafifletilmiş yapısı, bir önceki modelle karşılaştırıldığında, yaklaşık 100 kg'lık bir tasarruf sağlıyor. Artık daha da hafif olan C-Serisi sınıfının en üst sırasına yerleşti. Bu durum aynı zamanda, diğer faktörler de göz önüne alındığında, %20'ye varan yakıt ekonomisini mümkün kılıyor. Tutumlu ve çevre dostu benzinli ve dizel motorlar, ekolojik bir sürüş keyfi yaşamanızı sağlıyor. Hafifletilmiş yapısı yakıt tüketimini azaltırken sürüş dinamiklerini ve performansı iyileştiriyor. Mükemmel aerodinamik direnç katsayısı(0.24) ve etkin, yerinde kullanılan teknolojiler Yeni C-Serisi'ni, CO2 emisyonu ile kendi segmentinde üst sıralara taşıdığını belirten otomobil satış müdürü İsmail Hakkı Ceylan Gelecek Otomotiv Ailesi olarak Test sürüşü kokteyline katılım gerçekleştiren misafirlerine sonsuz teşekkürlerini belirtti.
 

HABERE YORUM KAT