1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yeni Milli Eğitim Müdürü Göreve başladı
Yeni Milli Eğitim Müdürü Göreve başladı

Yeni Milli Eğitim Müdürü Göreve başladı

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Hadi Ağırbaş'ın son kararname ile Milli Eğitim Bakanlığı Müşavirlik kadrosuna alınması sonrası Diyarbakır valisi Cahit Kıraç, başarılı Müdür Yardımcısı Adnan Hürata'yı atadı.

A+A-

Diyarbakır'da 15 yıldan beri Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevini olarak sürdüren Adnan Hürata Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç'ın onayı ile Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. .Diyarbakır'da görev yapmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hürata, eğitimin çıtasını yükseltmekyoğun çaba sarf edeceklerini söyledi.

Adnan Hürata, yaptığı açıklamada, uzun yıllardır Diyarbakır'da görev yaptığını ve eğitimin kalitesini daha yükseltmek için veli ve öğretmenler ile işbirliği yaparak, başarıyı yakalayacaklarını ifade ederek,' Milli eğitim müdürü olarak görevimize başladık. Diyarbakır'ımıza yakışır bir eğitim sunmak için el birliği ile gayret edeceğiz. Eğitimle ilgili sorunların giderilmesi, fiziki şartların düzeltilmesini sağlayıp çıtayı yükselteceğiz. Eğitimle ilgili önemli yatırımlar yapacağız. Eğitimin önemini ailelere de anlatacağız. Öğrencilerimizin okullarda en kaliteli çağdaş eğitim alabilmesi için çalışacağız. Ekip ruhu ile atılacak adımların başarı çıtasını daha da yükselteceğine inanıyorum. Hedefimiz, eğitimdeki başarı çıtamızı daha yukarıları çekmek.”dedi 

HABERE YORUM KAT