1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Yeni meclis genç işadamlarını da heyecanlandırıyor
Yeni meclis genç işadamlarını da heyecanlandırıyor

Yeni meclis genç işadamlarını da heyecanlandırıyor

Milletvekili aday listelerinin kesinleşmesinin ardından gençler ve kadınların bu kez seçilebilir noktalarda daha fazla olması 7 Haziran seçimleriyle ilgili en fazla konuşulan konulardan biri olmaya devam ediyor.

A+A-
Yeni meclisin genç ve dinamik bir yapıya sahip olacağı öngörüsü, iş yaşamlarında geleceğe yatırım yapan genç işadamlarının umutlarını artırıyor.
 
Parti aday listelerinde 20'li yaşlardaki genç siyasiler dikkatleri çekiyor. Barajın üstünde kalması beklenen partilerin seçilebilecek sıradaki adayları incelendiğinde yeni mecliste 20-30 yaş arasında 40-50 kişinin yer alması bekleniyor. 30 ile 45 yaş arasındaki adayların diğer adaylara oranla sayıca üstünlüğü de 7 Haziran sonrası “genç meclis” beklentisini artırıyor.
 
Bu tablo Türkiye'nin geleceğini inşa eden genç işadamlarını da şimdiden heyecanlandırmaya başladı. Ankara'da inşaat sektörüne yön veren Besa Grup'un 25 yaşındaki Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, Türkiye'nin en büyük artı değeri olarak tanımlanan genç neslin, siyasi arenada da kısa zamanda önemli başarılara imza atacağına inandığını vurguladı.
 
“Genç nesil, dünyayı yakından takip ediyor”
 
Bezci, yaşadığımız yüzyılın, hemen her açıdan çok ciddi farklılıkları da beraberinde getirdiğinin altını çizerek, şunları söyledi:
 
“Yeni çağın ekonomik refleksleri de, siyasi yaklaşımları da, sosyal ve kültürel hayatı da geçmiş dönemlerden çok farklı. Gençler bu değişimi çok iyi yakalıyor, dünyayı çok yakından takip ediyorlar. Bizden bir, iki önceki genç nesiller ve bizler üstlendiğimiz işleri öyle başarılarla tamamladık ki gençlerin sadece geleceğin değil, bugünlerin de sahibi olduğunu ispat ettik. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden, vizyonu geniş, kendilerine verilen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirebilecek gençler, ülkemizde her alanda sorumluluk almaya başladı.”
 
“Değişim sırası siyasette”
 
Efe Bezci ayrıca, gençlerin boy gösterdikleri alanlarda kendilerini fark ettirecek önemli değişimlere imza attıklarını vurgulayarak, genel seçimlerin ardından Türkiye'nin siyaset sahnesinde de gençlerin etkisinin görüleceğini söyledi.
 
Genç vekillerin TBMM'nin dinamiğini artıracağına inancını dile getiren Bezci, “Türkiye'nin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatında kısa zamanda önemli işler yapan genç jenerasyonun, parti farkı gözetmeksizin TBMM çatısı altında ülkemizin siyasi hayatına yeni soluk getireceğine inanıyorum. Milletvekili olacak genç arkadaşlarımız iş hayatlarındaki başarılarını ülkemiz için siyaset üreterek de gösterecektir. Ümit ederim genç vekillerimizin sayısı gelecek yıllarda artarak devam eder. Beklediğimiz tablo biz genç işadamlarının gelecekteki başarı kurgularına ulaşmasını kolaylaştıracak” dedi.
 
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT