1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yeni gitti artık sadece 'Diyarbakırspor'
Yeni gitti artık sadece 'Diyarbakırspor'

Yeni gitti artık sadece 'Diyarbakırspor'

DİYARİNSESİ.ORG - Güneydoğu'nun en köklü kulüplerinden biri olan Diyarbakırspor küllerinden yeniden doğuyor.

A+A-
Geçtiğimiz yıl kurumsallaşma yoluna giden ve ismini Yeni Diyarbakırspor olarak değiştiren, kulüp yeniden Diyarbakırspor ismini resmi olarak tescil ettirdi.
 
Kulüp yönetimi bugün yaptığı yazılı bir açıklama ile bundan böyle sadece Diyarbakırspor isminin kullanılacağı, kulüp isminin önünde ya da sonuna hiç bir ek konulmamasını hassasiyetle istendi.
 
Yapılan açıklamada: "Yeni Diyarbakırspor olan kulübümüzün ismi Diyarbakırspor olarak değiştirilmiştir. Efsane Diyarbakırspor'un isim hakkını almaya yönelik başvurumuz Dernekler İl Müdürlüğü,Diyarbakır Valiliği ve İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Türkiye Futbol Federasyonu'na bu yönde yapılan başvuru da değerlendirmeye alınmış olup,devam eden Diyarbakırspor'un iflası ile ilgili davanın sonuçlanmasından sonra önümüzdeki yıllarda Futbol Federasyonu neznindeki işlemlerde ve lig fikstüründe Diyarbakırspor olarak yer alacaktır. Kurumumuz aynı zamanda efsane Diyarbakırspor'un 1968 patentli logosunu da tescil ettirerek,bu logoyu kullanma hakkı kazanmıştır. Diyarbakırspor ismi,markası ve logosunu kullanma hakkı tamamen kulübümüze geçmiştir. Diyarbakırspor markasını yaşatmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Kulübümüz bundan sonraki çalışmalarında yasal hak kazandığı ve tescil etirdiği Diyarbakırspor'un isim ve logosunu kullanacaktır. Yeni sezon formaları ve tanıtımlarda bu şekilde hareket edilecektir.
 
Siz değerli basın emekçilerinden ;yapacağınız haber ve yorumlarda Diyarbakırspor A.Ş ve Yeni Diyarbakırspor ibarelerini kullanmamanızı, Diyarbakırspor ismini ve 1968'li Diyarbakırspor logosunu kullanmanızı rica ediyoruz.
 
KURUMLAŞMA ÇALIŞMALARI DEVREYE SOKULACAKTIR
Kulübümüz büyük Diyarbakırspor'a yakışır şekilde kurumlaşma çalışmalarına da devam etmektedir. Süreç içerisinde kulübümüz kurumsal anlamda da tamamen halka açılacaktır. Süreç içerisinde başta kulübe gelir kazandıracak üyelik sistemi ,borsaya girme,ticari faaliyetlerde bulunma ve hisse verme olayı olmak üzere çeşitli çalışmalar devreye sokulacaktır. Türkiye'nin borçsuz sayılı kulüplerinden olan kulübümüzün bugün itibariyle Maliye ve SGK'ya borcu bulunmamaktadır. Kulübün devamı için gerekli olan alış-veriş işlemlerinden doğan küçük rakamlar dışında piyasaya da borcu olmayan kulübümüz geleceğe umutla bakmaktadır. Diyarbakırspor tarihinde ilk kez modern ve konforlu otobüse sahip olduk. Kulübümüze ait olan Toptancılar Sitesi'ndeki kulüp tesisimiz yapılan çalışmalarla sezon öncesinde tepeden tırnağa yenilerek sezona hazır hale getirilmiştir. Seyrantepe tesislerindeki idman sahamız da özenli çalışmalarla lige hazır hale getirilmiştir.
 
DİYARBAKIRSPOR STORE AÇILMA AŞAMASINDA
Kulübümüze gelir getirmek, taraftar ile Diyarbakırspor'u özdeşleştirmek ve taraftarlarımızın Diyarbakırspor'un lisanslı ürünlerine ulaşmalarını kolaylaştırmak amacıyla Diyarbakırspor Store'yı açma kararı almış durumdayız. Bunun için Atatürk Stadı karşısında yer kiraladık. Ürünlerin basılması ve hazırlanması amacıyla İstanbul'da çeşitli firmalarla görüşmeler yapılmakta olup, en kısa zamanda Diyarbakırspor'un lisanslı ve yasal ürünlerini bu storede satışa sunmayı hedefliyoruz. Amacımız haksız kazanç elde eden korsan Diyarbakırspor ürünlerinin önüne geçmek ve taraftarlarımıza kaliteli ürünleri sunarak onları mutlu etmek, kulübümüze gelir sağlamaktır. Taraftarlarımızın gerekli ilgi ve desteği esirgemeyeceğini düşünerek şimdiden herkesi Diyarbakırspor'u bu konuda sahiplenmeye davet ediyoruz. Halkımızın yoksulluğunu hesaba katarak lisanslı ürünleri bölge şartlarının altındaki rakamlarla halkımızla buluşturmayı amaçlıyoruz.

HABERE YORUM KAT