1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yeni evlenen çiftlerin ilgisi doğa fotoğrafı oldu
Yeni evlenen çiftlerin ilgisi doğa fotoğrafı oldu

Yeni evlenen çiftlerin ilgisi doğa fotoğrafı oldu

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da Ramazan ayının bitmesiyle başlayan düğün sezonunda yeni evlenen çiftlerin ilgi odağı doğa fotoğrafı oldu.

A+A-

Ramazan ayı ve ardından bayramın bitmesiyle açılan düğün sezonunda çiftlerin ilgi odaklarının arasında en çok yer alan doğa fotoğrafı oldu.

Kentte, bir süre önce yaşanan terör olaylarının sona ermesiyle yeni evlenen çiftler, tarihi Sur ilçesinin sokakları ve Ongözlü Köprü üzerinde profesyonel fotoğraf çekmek için birbiriyle yarışıyor.

Çiftler, ayrıca tarihi yerlerin yanı sıra mutluluklarını fotoğraflarla ölümsüzleştirmek için de ayrıca doğa ortamını seçiyor. Kentte hem amatör hem de profesyonel fotoğrafçılara düğün çekimleri eğitimi veren ünlü fotoğrafçı Tuncay Görgün, düğün sezonun açılmasıyla çiftlerin ağırlıklı olarak doğa ve tarihi mekanları seçtiğini söyledi.

Görgün, “Tarihi yerler ve doğa ortamında çiftlerin mutluluğunu ölümsüzleştiriyoruz. Kentte ayrıca geçen ay fotoğraf eğitimleri düzenledik. Bu nedenle yeni yeni eğitimlerle gelin ve damatların bu mutlu günlerini daha da güzel bir şekilde ölümsüzleştireceğiz. Hatıralarla dolu albümleri vermek için her zaman görev almaya hazırız” dedi.

(BE-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT