1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yeni Ergani Kaymakamı göreve başladı
Yeni Ergani Kaymakamı göreve başladı

Yeni Ergani Kaymakamı göreve başladı

DİYARBAKIR- İçişleri Bakanlığı tarafından çıkarılan son Kaymakamlar kararnamesiyle Tunceli Vali Yardımcılığı'ndan Ergani Kaymakamlığı'na atanan Eşref Yonsuz, görevine başladı.

A+A-
Ergani Kaymakamı Erdinç Yılmaz'ın Eskişehir Sivrihisar Kaymakamlığı'na atanması ile yerine atanan Kaymakam Eşref Yonsuz, görevinin ilk gününde kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve hayırlısı olsun ziyaretinde bulunanları makamında kabul etti.
 
Ergani Kaymakamlığı'na 1.1.1975 yılında Van'ın Özalp ilçesinde doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Van'da tamamladı. Kazandığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2000 yılında mezun oldu. Ankara ve Van barolarında avukatlık stajını tamamladı. 2004 yılında Malatya Kaymakamı adayı olarak çalışmaya başladı.
 
Giresun'un Güce ve Kütahya'nın Saphane ilçelerinde vekaleten çalıştı. İngiltere'nin Leicester kentinde 9 ay süre ile İngilizce eğitimi aldı. 6 Mart 2007 tarihinde çekilen kura ile Ayrancı ilçesinde görev yapmaya başlamıştır. Daha sonra 29. 08.2008 tarihinde Bingöl Karlıova ilçesinde görev yaptı. 12 Ağustos 2010- 30 Ağustos 2012 tarihleri arasında Kayseri'nin Tomarza ilçesinde kaymakamlık görevini yaptı. Son olarak 06 Ağustos 2012 Tarih ve 2012/473 Sayılı müşterek kararname ile Tunceli Valiliği'ne Vali Yardımcısı olarak görev yaptı. Yonsuz Evli ve 1 çocuk babasıdır. 
 
(ET-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT