1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yeni eğitim öğretim yılı
Yeni eğitim öğretim yılı

Yeni eğitim öğretim yılı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, BDP çevrelerinin okulların boykot edilmesi çağrısıyla ilgili olarak, "Eğitim öğretim devam ediyor, bir sorunumuz yok" dedi.

A+A-
Yeni eğitim öğretim yılı dolayısıyla Yenişehir İlkokulu'nda ziyarette bulunan Kıraç, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 2013-2014 eğitim öğretim yılının başta Diyarbakır olmak üzere Türkiye'deki tüm çocuklara hayırlı olmasını dilediğini söyledi.
 
Öğrencilere başarılar dilediğini anlatan Kıraç, "Eğitimsiz bir toplum artık düşünülemiyor. İnsan davranışlarındaki olumlu gelişmelerin altında ciddi, eleştirebilen dokunduğu noktada araştıran bir eğitim yapısının olduğu kaçınılmazdır. Artık dünyadaki gelişmiş ülkelerin göstergelerinin başında eğitim seviyelerindeki başarı grafik olarak önümüzde durmaktadır" dedi. 
 
Gelişen, değişen dünyada, üzerinde durulması gereken noktanın eğitim sistemini ve  buradaki başarı grafiğini gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarmak olduğunu ifade eden Kıraç, şöyle dedi:
 
"Geleceğimizi çocuklarımızın başarısına endekslemiş bir milletiz. Eğer biz gelecekte bir yerde olacaksak bunu ancak çocuklarımızla başarabiliriz. Artık okullarımızda Türkiye'nin en güzel çiçekleri bir araya geldi demet demet duruyorlar. Öğretmenlerinden de şunu bekliyoruz okulda eğitim demek, sadece ders çalışmak demek değildir. O çocukların sosyal ihtiyaçlarını, oyun ihtiyaçlarını karşılayacak, bireyle bilgili becerili kardeşlik içerisinde duygular oluşturulacak,  ortamları oluşturmalarını da bekliyoruz. Şu an çocuklarımızın bir tek şeye ihtiyacı var. Buda sevgi, şefkat ve ilgidir. Başarı için hepimiz üzerimize düşen görevi yapıyoruz.  Biz okullardaki, başarıyı artırmanın en önemli yolunun altyapı eksiğinin giderilmesi olarak görüyoruz."
 
Gazetecilerin BDP çevrelerinin okulların boykot edilmesi çağrısıyla ilgili  sorusunu yanıtlayan Kıraç, "Şu an Diyarbakır'da yaklaşık 450 bin öğrenci eğitim öğretime başladı. 16 binin üzerinde öğretmenimiz ilgileniyor, 10 binin üzerinde dersliğimiz var. 188 yeni okul ile ilgili çalışma yürütüyoruz. Bunu da bitirdiğimizde 2 bin 300 derslik Diyarbakır'da ki eğitim için kullanılmaya başlayacak. Dolayısıyla bizim asıl üzerinde  durmamız gereken nokta eğitimi daha başarılı kılabilmek için bir eksiğimizin olmaması. Eğitim öğretim devam ediyor, bir sorunumuz yok" diye konuştu.
 
 
Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT