1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yeni Dünya' yı hemşerileriyle seyretti
Yeni Dünya' yı hemşerileriyle seyretti

Yeni Dünya' yı hemşerileriyle seyretti

“Yeni Dünya” filminin başrol oyuncularında Erkan Petekkaya Diyarbakır'da hemşerileriyle buluştu, Diyarbakır'da organize edilen özel gösterimde Petekkaya hayranlarının yoğun ilgisi karşısında duygu dolu anlar yaşadı.

A+A-
Başrollerini Erkan Petekkaya, Şükran Ovalı, Cenan Çamyurdu ve Down sendromlu Soner Erzincan'ın paylaştığı, yönetmenliğini ise Caner Erzincan'ın üstlendiği “Yeni Dünya” filminin özel gösterimi Diyarbakır Ncity Avşar Sineması'nda gerçekleşti. Yakışıklı oyuncu Erkan Petekkaya'nın katılımıyla gerçekleşen Diyarbakır özel gösterimi yoğun ilgili gördü. Down sendromlu aileler için yapılan özel gösterimde filmi izleyen Erkan Petekkaya duygu dolu anlar yaşandı.
 
Başarılı bir projenin içinde olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Petekkaya, gösterim sonunda plaket aldı ve Down sendromlu gençler ve aileleriyle bol bol fotoğraf çektirdi.
 
Köyden kente göç macerasının umutla başlayıp yerini giderek karanlığa bırakan birçok trajik ve benzer öyküsüne ortak bir dille ağıt yakan “Yeni Dünya”, bir trafik kazası sonucu bir bacağı aksak kalan bir babanın ve O'nun Down sendromlu evladının gözünden “Umut, Kayboluş ve Yıkım” üçgeninde farklı açılar yakalıyor.
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT