1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yeni Diyar'da dikkatler çekildi
Yeni Diyar'da dikkatler çekildi

Yeni Diyar'da dikkatler çekildi

Van DSİSpor'a yenilerek liderliği kaptıran Yeni Diyarbakırspor'da futbolcuların dikkati çekildi.

A+A-

Van DSİSpor'a yenilerek liderliği kaptıran Yeni Diyarbakırspor'da futbolcuların dikkati çekildi. Başkanvekili Mehmethan,Asbaşkan İhsan yapıcı ve teknik heyetin de hazır bulunduğu toplantıda beklenmedik yenilgiden duyulan üzüntü dile getirilirken,bu yenilginin telafi edilmesi için daha fazla kenetlenme istendi. Deplasmanda oynanacak Tatvan G.Birliği maçının da Van'daki gibi kötü hava ve saha şartlarında oynanacağı hatırlatılarak futbolculara buna göre hazırlanmaları uyarısı yapıldı.

Yeşil-Kırmızılı takımda apandist ameliyatı olan Muhammed'in yanı sıra cezalı Onur da bu hafta yok. Cezasını tamamlayan Akif takıma dönerken,Van'da hastalanan Fatih,Melik,Murat ve Ender'e tedavi uygulanıyor. Serum takılan bu futbolcuların maça yetişip yetişmeyecekleri belli değil.

TATVAN İLK KEZ SAHASINDA

Direktör İhsan Kızıl,Van'da çok önemli bir avantajı yitirdiklerine dikkat çekerek,”Oradaki saha ve hakem faktörü elbette önemli ama buna sığınırsak bir yere varamayız. Şartlar ne olursa olsun şampiyonluğa oynayan takım gibi mücadele etmeliyiz. Ben takıma inanıyorum. Bu yenilgiyi Tatvan'da telafi edeceklerdir. Tatvan G.Birliği, şimdiye kadar maçlarını Adilcevaz'da oynadı. İlk kez bizim maçla Tatvan'da oynayacaklar. Bunun avantajını kullanmak isteyeceklerdir. Her açıdan iyi olmak zorundayız.” dedi.