1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yeni Diyarbakırspor'dan tesis projesi
Yeni Diyarbakırspor'dan tesis projesi

Yeni Diyarbakırspor'dan tesis projesi

DİYARBAKIR- Yeni Diyarbakırspor, Seyrantepe Spor Kompleksi içinde hazineye ait olan arazide spor tesisi yapmak için proje hazırlıyor.

A+A-

Projenin, TFF'nin istediği 1 Nisan tarihine kadar hazır hale getirilmesi amaçlanıyor.TFF ve Spor Genel Müdürlüğü, tesis yapmak isteyen spor kulüplerine önemli rakamlarda maddi destek sağlıyor. Yeni Diyarbakırspor, bu iki kurumun yanı sıra kendi imkanları ve diğer kurumlardan alacağı destekle içinde kulüp binası ve idman sahalarının yer alacağı spor tesisi yapmak istiyor.

TFF'DEN 'KAYNAK KULLANDIRMA' UYARISI

Bu arada TFF, futbolun geliştirilmesi amacıyla futbol kulüpleri ile futbol ile ilgili kurum ve kuruluşların altyapı, tesis, eğitim ve futbol gelişim projeleri için mali yardım düzenleyen Kaynak Kullandırma Talimatı gereğince, kulüplerin 2015-2016 sezonunda mali yardımdan yararlanabilmesi için başvuru süresinin 1 Nisan 2015'te sona ereceğini açıkladı.

TFF, kulüplere gönderdiği yazıda başvuru konusunda gerekli hazırlıkların yapılmasını isteyerek, 1 Nisan'a kadar ulaştırılmayan başvuruların 2015-2016 sezonuna bırakılacağını kaydetti.


(HA-YRT-SK-S)

HABERE YORUM KAT