1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yeni Diyarbakırspor'dan haraç tepkisi
Yeni Diyarbakırspor'dan haraç tepkisi

Yeni Diyarbakırspor'dan haraç tepkisi

Y. Diyarbakırspor ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasında stat kirasının peşin ödenmek istenmesi konusunda yaşanan kriz bu kez maç günleri görev yapan personele ödenecek ücret konusunda yaşandı.

A+A-

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü,”Personel parası ödenmezse tribün kapılarını açtırmayız” diye kulübü uyarırken,Y.Diyarbakırspor cephesi ise “Peşin ödediğimiz stat kirasından neden personel ücreti düşürülmedi?” şeklinde tepki gösterdi.

MAÇ TEHLİKEYE GİREBİLİR                    
Daha önce yaşanan sorunlara kent yöneticilerinin duyarsız kalarak gerekli müdahaleyi yapmaması üzerineY.Diyarbakırspor ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasındaki kriz giderek derinleşiyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün stat kirasını maçlar oynanmadan peşin istemesi nedeniyle yaşanan kriz şimdilik çözülmüş gibi görünürken, bu defa personeli ücreti krizi baş gösterdi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü,Pazar günü oynanacak Y.Diyarbakırspor- Denizli Büyükşehir Belediyespor maçı öncesinde personel ücretlerinin ödenmemesi halinde tribünlerini açmayacağını öne sürerken,bu durumda maçın oynanması tehlikeye girebilir.

Y.Diyarbakırspor ise Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne daha önce peşin ödenen stat kiralama ücretinde personel ücreti de yer alması gerekirken ayrıca ücret istenmesine tepkili. Daha önce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bu amaçla 10 bin TL ödeme yaptıklarını belirten Yeşil-Kırmızılı yöneticiler,”Madem stat kirası alıyorsunuz,neden personel ücretini de buna dahil etmeyerek ayrıca istiyorsunuz?.Bunun adı resmen haraç almaktır. Buradaki amaç Diyarbakırspor'un önünü kesmektir. Biz burada farklı bir oyun ve sindirme olduğu iddiasındayız. Biz personel ücretine tepkili değiliz. Personel elbette  emeğinin karşılığını almalıdır. Bizim  tepkimiz bizden hem stat kirası ve masraflarının istenmesi hem de personel parası talep edilmesidir. ” diyerek tepki gösterdi.

İL MÜDÜRÜNE MAÇ ÜCRETİ
Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Y.Diyarbakırspor'un maçlarında 30-35 personel görevlendirirken,bu rakam 3.Lig'deki bir takım için fahiş bir rakam olarak değerlendiriliyor. Personel listesindeki gariplikler de dikkat çekiyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullatif Umut, listenin başında müsabaka müdürü olarak yazılırken, her personel için kulüpten 65 TL ücret talep ediliyor.

Bu arada bazı personellerin internet ve  sosyal paylaşım sitelerinde örgütlenerek  'ücretlerimizi ödenmezse stat kapılarını açtırmayız' şeklinde yazılar yazması da dikkat çekiyor.

HABERE YORUM KAT