1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yeni Diyarbakırspor Liglerden çekiliyor
Yeni Diyarbakırspor Liglerden çekiliyor

Yeni Diyarbakırspor Liglerden çekiliyor

Yeni Diyarbakırspor'un TFF'nin haksız uygulamasından dolayı liglere katılmayacağı öğrenildi.

A+A-

TFF bugün açıkladığı Türkiye Kupasına katılma kriterlerinde Proffesyonel Liglerde takımı olmayan BAL ligi kulüplerini kupaya dahil etti

Geçtiğimiz yıl büyük bir başarı göstererek grubunu lider tamamlayan Yeni Diyarbakırspor bu kritere isyan etti. Kulüp Başkanı Bedirhan Akyol, yaptığı açıklamada, BAL Ligi Kulüplerinin Türkiye Kupasına katılması için en fazla biz mücadele ettik ve öneriyi TFF'ye götüren de Yeni Diyarbakırspor'dur.TFF yine  yaptı yapacağını ve saçma sapan bir kriterle bizim önümüzü kesmeye devam ediyor.

Evet Proffesyonel Liglerde kulübü olmayan kentlerin BAL kulüplerini Kupaya dahil edebilirsin fakat  geçtiğimiz yıl gruplarında 1. olmuş, yıllardır amatör liglerin kahrını çeken kulübümüz bu kriteri katiyen kabul etmyecektir.

YİNE KRİTER SAÇMALIĞI

Ben bu kulübe 23 yılımı verdim, tırnaklarımızla kazıyarak buralara geldik, geçen yıl ligi lider bitirmemize rağmen, yine TFF'nin haksız bir uygulaması nedeniyle play-off oynadık ve koca 1 yılın emeğini 90 dakikalık bir maçta kaybettik, play-off uygulamasının yanlış ve haksızlıklarla dolu olduğunu üstüne basa basa anlattık nihayet bu yıl play-off u kaldırdılar. Bu defa Türkiye kupası için deli saçması bir kriterle yolumuzu kesiyorlar, bunu kabul etmemizi kimse beklemesin.

TFF DÜZELTMEZSE MEZOPOTAMYA LİGİNE GİDERİZ

TFF bu kriteri düzeltmediği sürece demek oluyor ki bizleri bu liglerde istemiyor, geçtiğimiz yıl ligi bizim altımızda bitiren takımlar kupaya dahil edilirken biz kupa dıışında kalıyoruz, bu hangi akıl, hangi mantıkla açıklıyorsunuz. Futbolun tek kriteri başarıdır, başarılı olan takımı dışarda tutup, başarısız olanları alırsanız, o zaman biz niye mücadele ediyoruz ki, bu kriterin yanına grup 1.leri de kupaya dahil edilmezse biz  Yeni Diyarbakırspor olarak kesinlikle liglerden çekileceğiz. Bu geri dönüşü olmayan bir karardır. 23 yıldır özellikle amatör futbola ve gençlere emek veriyorum, maddi olarak trilyonlar yatırdım. Bu kulübün tek kuruş borcu yoktur, ne vergi ne TFF, ne kişilere  1 kuruş borcu olmayan güzide bir kulüptür. Sizler bizim yolumuzu keserseniz, bizlerde gerekirse gider kendi Ligimizde Mezopotamya liglerinde mücadele ederiz.

TFF'nin bu yanlıştan en kısa sürede dönmesini arzu ediyorum, bunun yanlış, haksız olduğunu söylüyoruz, sesimizi duymazlarsa bu kulübü kesinlikle TFF liglerinde çekeceğimi ve Mezopotamya liglerine dahil olacağımızı son kez bildiriyorum.

HABERE YORUM KAT