1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yeni Diyarbakırspor A.Ş.'den TFF açıklaması
Yeni Diyarbakırspor A.Ş.'den TFF açıklaması

Yeni Diyarbakırspor A.Ş.'den TFF açıklaması

Yeni Diyarbakırspor A.Ş., Türkiye Futbol Federasyonu'na yaptığı ziyaretin detaylarını dün yaptığı yazılı bir açıklama ile kamuoyuyla paylaştı.

A+A-
Birlikteliğin verdiği güç
 
Toplantının olumlu bir atmosferde gerçekleştirildiği ifade edilen açıklanmada, “Denizli Büyükşehir Belediyespor'la oynadığımız Play-Off yarı final rövanş maçında hakem faciasıyla mağdur edilmiş olmamız kentimizi ve bölgemizi ayağa kaldırmakla kalmadı, ülkede de geniş yankı uyandırdı. Yıllardır maruz bırakıldığımız haksızlık ve adaletsizlikler ilk kez bu kadar ses getirdi. Bunun neticesinde yine bölgemiz açısından da ilkler yaşandı.
 
 
Bölgemizdeki profesyonel ve amatör kulüpler ilk kez büyük dayanışma örneği sergiledi. Kulübümüzün öncülüğünde kentimizde yapılan toplantıya 24 kulüp katıldı, mazeret göstererek katılamayanlar da destek mesajları verdi ve aldığımız kararların arkasında durdu. Daha sonra aldığımız kararları paylaşmak üzere Futbol Federasyonu tarafından İstanbul'a davet edilmiştik” denildi.
 
 
“Dik ve taviz vermeyen bir duruş sergiledik”
 
 
Bölge kulüplerinin temsilcilerinden oluşan heyetin, TFF yönetimi ile yapılan toplantıda dik ve taviz vermeyen bir duruş sergilediğine dikkat çekilen açıklamada şöyle denildi:
“TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve yöneticilerinin katıldığı toplantı iki etaplı yapıldı. İlk bölümde tüm bölge kulüpleri yer aldı. Kulüp temsilcileri haksızlık ve adaletsizlikleri dile getirdi. Son derece olumlu bir görüşme oldu ve yaklaşık 2 saat sürdü. Hakem Hüseyin Sabancı'nın klasman düşürülerek cezalandırıldığı Demirören ve TFF yöneticileri tarafından teyit edildi.
 
 
Bölge kulüplerinin maruz kaldığı haksızlık ve adaletsizliklerin önüne geçileceği, bundan sonra TFF uygulamaları ve hakem atamalarında daha titiz davranılacağı dile getirildi. Kulübümüzün yapmak istediği tesis projesi başta olmak üzere bölgede yeni tesislerin yapılması için destek sözü verildi. Demirören ve ekibi,23 Haziran'da yapılacak TFF seçiminden sonra Diyarbakır'a gelerek bölge kulüpleri ve spor adamlarıyla toplantılar yapılacak. Bölge kulüpleri ve TFF arasında yaşanan diyaloğ ve iletişim eksikliğinin giderilmesi için bizzat Demirören tarafından ekibine talimat verildi. Kulüp temsilcileri, kulübümüze yapılan haksızlığı kendilerine yapılmış sayarak kararlılık ve dik duruş sergiledi.
 
 
Bölge takımlarımıza deplasman maçlarında yapılan ırkçı saldırılar ve bunlara gerekli cezalar verilmemesi gibi önemli konular dile getirildi. Demirören,bu konudan çok rahatsız olduklarını,gerekli yasal düzenleme ve talimatları yeni sezonda uygulamaya koyarak,sporun ruhuna yakışmayan ve ülke bütünlüğünü bozmayı amaçlayan bu çirkin olaylara en ağır cezaları vermeyi taahüt etti. Kulüp temsilcileri, liglerin oluşum şekli ve statüsü,bu statülerin bölge takımları için yarattığı adaletsizliği,MHK'nin hakem atama biçimlerini de eleştirdi.
 
Demirören ve kurmayları bu konularda da federasyon seçiminden sonra önemli düzenleme ve değişim sinyali verdi. Özetle, çok olumlu bir zirve ve süreç oldu. Ancak gerek bizler artık söz değil,icraat istemekteyiz. Bu işin takipçisi olacağız. TFF seçiminden sonra Diyarbakır'da yapılacak toplantı büyük önem taşımaktadır.”
 
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT